Tauron Liga: Osłabiony BKS wygrał w Łodzi

Siatkarki BKS wygrały w pierwszym meczu o 5. miejsce.

W pierwszym meczu o piąte miejsce w Tauron Lidze siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały z BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3. Drużyna BKS przyjechała do Łodzi w ośmioosobowym składzie, ale mimo problemów kadrowych, zdołała niespodziewanie pokonać rywalki.

W pierwszym secie przyjezdne dotrzymywały początkowo kroku rywalkom (10:10), a później przewagę uzyskały łodzianki (16:14, 20:16). Przy stanie 23:18 wydawało się, że gospodynie szybko skończą tę partię, ale rywalki zerwały się jeszcze do walki i odrobiły część strat (23:21). Atak blok-aut Pauliy Damaske i błąd siatkarek BKS zamknęły tę partię (25:21).

W drugiej odsłonie do głosu doszła drużyna z Bielska-Białej, która przy słabej postawie rywalek, wypracowała sobie przewagę (8:10, 14:18). Łodzianki zdołały odrobić straty, a w końcówce oglądaliśmy festiwal asów serwisowych: najpierw dwukrotnie zaskoczyła rywalki Weronika Szlagowska (21:23), a później odgryzła się rywalkom Justyna Kędziora (23:23). W ostatniej akcji seta Karolina Drużkowska zaserwowała w końcową linię (23:25).

Set numer trzy przyniósł więcej emocji od poprzednich. W środkowej części siatkarki BKS uzyskały wyraźną przewagę (10:14, 13:18), później gospodynie wróciły do gry i przewaga rywalek zaczęła topnieć. Drużkowska wywalczyła piłkę setową dla przyjezdnych (22:24), ale łodzianki doprowadziły do zaciętej gry na przewagi. Wygrała ją ekipa z Bielska-Białej, a zwycięstwo przypieczętował as serwisowy Weroniki Szlagowskiej (29:31).

Przyjezdne przeważały również od początku czwartej partii, znów punktując zagrywką (2:5, 7:10). Łodzianki odrobiły straty (13:13), a później uzyskały przewagę po trzech asach serwisowych Weroniki Centki (19:15). Gospodynie prowadziły jeszcze 22:19 i przegrały... sześć kolejnych akcji. W końcówce nie radziły sobie z zagrywkami bohaterki spotkania – Drużkowskiej, która asem serwisowym zakończyła tę konfrontację (22:25).

Najwięcej punktów: Veronica Jones-Perry (24), Paulina Damaske (17), Weronika Centka (13), Monika Fedusio (11) – Grot Budowlani; Weronika Szlagowska (21), Karolina Drużkowska (17), Gabriela Orvosova (16) – BKS. MVP: Karolina Drużkowska (8/13 = 62% skuteczności w ataku + 4 asy serwisowe + 5 bloków).

O tym, kto zajmie piątą lokatę w Tauron Lidze, zadecyduje dwumecz. W rewanżu BKS Bostik podejmie Grot Budowlanych w Bielsku-Białej, a spotkanie zaplanowano na czwartek 1 kwietnia. W przypadku remisu 1:1 w meczach, zwycięzcę wyłoni "złoty set".

Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3 (25:21, 23:25, 29:31, 22:25)

Budowlani: Małgorzata Lisiak, Veronica Jones-Perry, Monika Fedusio, Weronika Centka, Julia Nowicka, Paulina Damaske – Maria Stenzel (libero) oraz Zuzanna Górecka, Justyna Kędziora. Trener: Błażej Krzyształowicz.
BKS: Karolina Drużkowska, Natalia Gajewska, Weronika Szlagowska, Martyna Świrad, Gabriela Orvosova, Andrea Kossanyiova – Kinga Drabek (libero) oraz Dagmara Dąbrowska. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.