Anglia - Polska: Relacja i wynik na żywo

Trwa mecz Anglia - Polska w el. MŚ 2022. Rywale prowadzili po pierwszej połowie 1:0. Po zmianie stron wyrównał Jakub Moder! W ostatnich minutach Wojciecha Szczęsnego pokonał Harry Maguire. Relacja i wynik na żywo meczu Anglia - Polska na Polsatsport.pl.

Kapitan reprezentacji doznał kontuzji kolana w niedzielnym meczu kwalifikacji MŚ z Andorą (3:0) i będzie musiał pauzować prawdopodobnie cztery tygodnie, choć pierwsze diagnozy mówiły o pięciu-dziesięciu dniach przerwy.

- To oczywiście wielka strata, ale jako trener muszę szukać innego wyjścia. Mamy różne rozwiązania i wierzę, że przyniosą skutek - powiedział portugalski selekcjoner Polaków Paulo Sousa.

Z powodu koronawirusa nie zagrają na Wembley Mateusz Klich i Kamil Piątkowski. Pozytywny wynik miał również trzeci bramkarz reprezentacji Łukasz Skorupski i też nie mógł polecieć do Londynu.

Dla Sousy ważne jednak, że będzie mógł skorzystać z Grzegorza Krychowiaka. Wprawdzie początkowo doświadczony pomocnik uzyskał pozytywny wynik badań, ale jest ozdrowieńcem i zrobiono drugi test, który tym razem dał wynik negatywny.

Selekcjoner Anglików Gareth Southgate przestrzegł przed lekceważeniem rywali, nawet mimo braku Lewandowskiego.

- Polska ma świetnych piłkarzy i bylibyśmy naiwni sądząc, że jest przez to mniej groźna. Jeśli "zdejmiemy nogę" choćby na minutę, będziemy cierpieć - podkreślił trener gospodarzy.

Southgate również zmaga się z kłopotami kadrowymi. Z powodu kontuzji nie zagrają m.in. Marcus Rashford, Bukayo Saka, Jordan Henderson, Jadon Sancho i bramkarz Jordan Pickford.

Mecze z Anglią to ważna część historii polskiego futbolu. Zawsze są traktowane prestiżowo. Bilans dotychczasowych 19 potyczek tych drużyn jest niekorzystny dla Biało-Czerwonych - tylko jedno zwycięstwo, siedem remisów i 11 porażek.

Najbardziej pamiętne dla Polaków są eliminacyjne mecze z 1973 roku - wygrana 2:0 w Chorzowie 6 czerwca oraz oczywiście mecz na Wembley z 17 października. Remis 1:1 otworzył wtedy drużynie Kazimierza Górskiego drogę do trzeciego miejsca w mistrzostwach świata, które rok później odbyły się w Niemczech, a Anglikom zamknął drzwi na mundial.

Po dwóch kolejkach eliminacji MŚ 2022 Polska ma cztery punkty (na inaugurację zremisowała na wyjeździe 3:3 z Węgrami), natomiast Anglia - sześć (5:0 z San Marino u siebie i 2:0 z Albanią na wyjeździe).

Relacja i wynik na żywo meczu Anglia - Polska od godziny 20.45 na Polsatsport.pl.