ME U-21: Dramat Anglików! Stracili awans w doliczonym czasie gry

Dramat Anglików! Stracili awans w doliczonym czasie gry

Reprezentacja Anglii do lat 21 pokonała Chorwację 2:1, jednak to nie wystarczyło do awansu do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Przesądził gol w doliczonym czasie gry.

Anglicy sami skomplikowali sobie sytuację, przegrywając dwa pierwsze spotkania. Najpierw niespodziewanie ulegli Szwajcarii, by następnie przegrać z Portugalią. Na ich szczęście pozostałe spotkania ułożyły się korzystnie. Żeby awansować do ćwierćfinału, potrzebowali wygrać i liczyć na pomoc Portugalczyków.

Ta nadeszła i to dość wyraźna. Zwycięstwo 3:0 ze Szwajcarią sprawiło, że Anglia musiała wygrać co najmniej dwoma bramkami z Chorwacją. To wystarczyłoby do zajęcia drugiego miejsca w grupie. Już w 12. minucie rzut karny wykorzystał gracz Crystal Palace Eberechi Eze. Do szczęścia brakowało jednego trafienia.

Na nieco ponad kwadrans przed końcem Curtis Jones podwyższył wynik na 2:0. W tym momencie Anglia znajdowała się za plecami Portugalczyków. Taki układ obowiązywał do pierwszej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy kontaktową bramkę dla Chorwatów zdobył Domagoj Bradaric. Choć gra potrwała jeszcze kilka minut, to młodzi "Synowie Albionu" gola już nie strzelili. Tym samym pożegnali się z mistrzostwami Europy.

Do kolejnej rundy awansowali Portugalczycy oraz Chorwaci. Z innych grupy do tej pory promocję uzyskali jeszcze Holendrzy, Niemcy, Hiszpanie, Włosi, Duńczycy oraz Francuzi.