Robert Taht rozstał się z Asseco Resovią

Siatkówka
Robert Taht rozstał się z Asseco Resovią
fot. Cyfrasport
Robert Taht rozstał się z Asseco Resovią.

Zarząd klubu Asseco Resovia oraz Robert Taht postanowili za porozumieniem stron rozwiązać z dniem 31 marca umowę, która wiązała siatkarza z klubem do końca maja tego roku. Estoński przyjmujący w barwach ekipy z Rzeszowa rozegrał dziesięć spotkań w PlusLidze, w których zdobył łącznie 67 punktów.

Robert Taht trafił do Rzeszowa przed sezonem 2020/21. Wcześniej znany był polskim kibicom z gry w ekipie Cuprum Lubin (2015–18). Występował także m.in. w Arkas Spor Izmir (2018–19) oraz Sir Safety Perugia (2019–20). 

 

Zobacz także: ZAKSA – Trentino w finale Ligi Mistrzów. Kiedy mecz?

27-letni reprezentant Estonii z powodu problemów zdrowotnych, w obecnym sezonie nie pokazał pełni swych możliwości. Borykał się z urazem mięśni brzucha i te kłopoty były przyczyną przedwczesnego zakończenia współpracy z klubem. Taht zagrał w 10 meczach ligowych (29 setów), w których zdobył łącznie 67 punktów

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Asseco Resovia Rzeszów ⚪🔴⚪🔴 (@assecoresovia)

 

"Robert, dziękujemy za grę w naszym klubie i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach" – napisał rzeszowski klub w komunikacie.

 

Asseco Resovia przegrała ćwierćfinałową rywalizację z PGE Skrą Bełchatów 0–2 (1:3, 0:3). Rzeszowianie zagrają w meczach o 5. miejsce.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie