NHL: Buffalo Sabres przerwali niechlubną serię porażek. Popis Joonasa Donskoia

Buffalo Sabres przerwali serię porażek. Być może swoją serię strzelecka rozpoczął Steven Fogarty

Hokeiści Buffalo Sabres wygrali u siebie z ekipą Philadelphia Flyers 6:1, przerywając rekordową serię 18 porażek w lidze NHL. Na zwycięstwo czekali od 23 lutego. W spotkaniu Colorado Avalanche z Arizona Coyotes błysnął Joonas Donskoi. Reprezentant Finlandii już w pierwszej tercji zaliczył hat-tricka.

Sabres po raz drugi w ciągu kilku dni spotkali się z Flyers. Blisko wygranej byli już dwa dni wcześniej, jednak wówczas ulegli po dogrywce 3:4, choć po dwóch tercjach prowadzili 3:0.

Tym razem spisali się znacznie lepiej. Po dwóch tercjach było 4:1, a w trzeciej strzelili kolejne dwa gole.

Dwie bramki zdobył Brandon Montour (obie w końcówce spotkania, w odstępie 37 sekund). Ten wieczór zapamięta również Steven Fogarty, który strzelił swojego pierwszego gola w NHL i dodał asystę.

- Nie ma wątpliwości, że ważne było, aby zostawić tę serię za sobą i każdy mógł ruszyć do przodu. Absolutnie musieliśmy to zablokować - przyznał trener Sabres Don Granato.

Osiemnaście kolejnych porażek było najdłuższą tak niechlubną serią w NHL od wprowadzenia rzutów karnych, czyli sezonu 2005/06.

Poprzednie zwycięstwo "Szable" odniosły 23 lutego (4:1 nad New Jersey Devils). Łącznie ich dorobek wynosi obecnie siedem wygranych w 35 meczach.

Aż 12 goli padło w spotkaniu Colorado Avalanche z Arizona Coyotes. Trzy z nich strzelił Donskoi, który miał także asystę. Fiński napastnik przyczynił się w ten sposób do zwycięstwa Avalanche 9:3.