Bundesliga: Kluczowa wygrana Bayernu z Lipskiem! Lewandowski zastąpiony

Bundesliga: Kluczowa wygrana Bayernu z Lipskiem.

Robert Lewandowski ze względu na kontuzję nie wystąpił w hicie Bundesligi, w którym Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z RB Lipsk 1:0. Decydującego gola dla Bawarczyków strzelił w 38. minucie Leon Goretzka. Po tym zwycięstwie Bayern ma siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli Bundesligi Lipskiem.

Mecz w Lipsku jawił się jako decydujące starcie w kontekście mistrzostwa Niemiec. Obydwie ekipy przystępowały do meczu osłabione, ale ważniejsze absencja miała miejsce w składzie Bawarczyków, którzy musieli sobie radzić bez najlepszego strzelca Bundesligi - Roberta Lewandowskiego. Polak doznał kontuzji kolana w spotkaniu reprezentacji Polski z Andorą.

Zastępujący Polaka Eric-Maxim Choupo-Moting nie miał w sobotni wieczór łatwego życia w starciu z obrońcami Lipska, ale napastnika Bayernu w pierwszej połowie wyręczył Leon Goretzka. Kluczową rolę w akcji bramkowej, a także asystę zaliczył najlepszy podający Bundesligi Thomas Mueller, który wyłożył piłkę Goretzce. Kolega Muellera z wielką mocą pokonał zaś Petera Gulacsiego.

Do przerwy było 0:1 po wyrównanej, czasami ostrej walce. Gospodarze dzielnie stawiali czoła zwycięzcom Ligi Mistrzów, ale mieli zbyt mało argumentów w ofensywie. Bayern, mający w garści korzystny wynik, spokojnie pilnował wyniku, który dowiózł do ostatniego gwizdka. Tym samym po 27. kolejce ma już 7 punktów przewagi nad "Bykami" i jest już bardzo blisko kolejnego mistrzostwa Niemiec.

RB Lipsk - Bayern Monachium 0:1 (0:1)

Bramka: Leon Goretzka 38'

RB Lipsk: Gulacsi - Mukiele, Orban, Upamecano, Klostermann - Sabitzer, Adams - Nkunku, Olmo (74' Sorloth), Haidara (73' Poulsen) - Forsberg (46' Kluivert).

Bayern: Neuer - Pavard, Sule, Alaba, Hernandez - Kimmich, Goretzka (72' Musiala) - Sane (81' Martinez), Mueller, Coman (72' Gnabry) - Choupo-Moting.