Premier League: Liverpool nie dał szans Arsenalowi

Broniący tytułu piłkarze Liverpoolu pokonali na wyjeździe Arsenal Londyn 3:0 w meczu 30. kolejki Premier League. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Juergena Kloppa awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Liverpool od początku miał przewagę, ale potrzebował ponad godziny i pomocy rezerwowego, aby sforsować obronę rywali. Diogo Jota pojawił się na boisku w 61. minucie, a w 64. dał swojej drużynie prowadzenie. Portugalczyk ponownie trafił w 82. minucie, a wcześniej z gola cieszył się Egipcjanin Mohamed Salah.

"The Reds" mają tylko matematyczne szanse na obronę tytułu. Po mistrzostwo pewnie zmierza Manchester City, który pokonał na wyjeździe Leicester City 2:0 i w pozostałych siedmiu meczach potrzebuje tylko 11 punktów. Liverpoolowi pozostała walka o najlepszą czwórkę i tym samym prawo gry w prestiżowej Lidze Mistrzów.

- Jesteśmy już trochę przyzwyczajeni, że nie udaje nam się szybko zdobyć bramki, że marnujemy kilka okazji. Nie skupiamy się na wynikach innych spotkań, tylko na tym, aby wygrywać swoje mecze. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wszystko jest w naszych rękach, bo z niektórymi drużynami w tym sezonie już nie zagramy - powiedział Klopp.

Do zajmującej czwartą pozycję Chelsea jego podopieczni tracą tylko dwa punkty. "The Blues" niespodziewanie ulegli u siebie broniącemu się przed spadkiem West Bromwich Albion 2:5.