Przywilej (nie)korzyści. Kuriozalna decyzja sędziego w meczu Miedź - Radomiak (WIDEO)

Piłka nożna
Przywilej (nie)korzyści. Kuriozalna decyzja sędziego w meczu Miedź - Radomiak (WIDEO)
fot. Polsat Sport
W Legnicy doszło do sporej kontrowersji z udziałem arbitra.

W sobotnim meczu Miedzi Legnica z Radomiakiem Radom doszło do sporej kontrowersji. Arbiter spotkania przerwał akcję gospodarzy, w momencie kiedy mieli realne szanse na zdobycie bramki, odgwizdując faul... na ich "korzyść".

Do sytuacji doszło w samej końcówce pierwszej połowy, w której przewagę w klarownych okazjach mieli goście. Gospodarze mogli odpowiedzieć jeszcze przed zejściem do szatni. Słowo "mogli" jest tutaj jak najbardziej odpowiednie, ponieważ w dogodnej okazji przeszkodził im... arbiter.

 

Jeden z piłkarzy Miedzi był bowiem faulowany blisko swojego pola karnego. Sędzia nie przerwał gry, ale tylko przez chwilę. W międzyczasie niezbyt szczęśliwie na przedpolu interweniował golkiper Radomiaka, co skończyło się przechwytem piłki przez legniczan. I właśnie w tym momencie można było usłyszeć gwizdek sędziego, który wrócił do wcześniejszego faulu.

 

Zobacz także: GKS Tychy - Arka Gdynia 1:0. Skrót meczu

 

Arbiter najwidoczniej zinterpretował tę sytuację jako utrata korzyści. To co najmniej wątpliwa decyzja, biorąc pod uwagę, że dwójka piłkarzy legniczan znajdowała się kilkadziesiąt metrów przed pustą bramką rywali.

 

Sytuacja w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie