Fortuna 1 Liga: Triumf Radomiaka w Legnicy

Piłkarze Radomiaka mieli powody do zadowolenia po sobotnim meczu w Legnicy.

W sobotnim meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Radomiaka Radom wygrała na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:0 i umocniła się czołówce tabeli. Jedynego gola w drugiej połowie strzelił Damian Jakubik.

Przed tym spotkaniem Radomiak plasował się na piątym miejscu z dorobkiem 37 punktów, podczas gdy ekipa Miedzi znajdowała się na ósmej lokacie z 32 "oczkami". W pierwszym starciu obu drużyn legniczanie wygrali w Radomiu 2:0.

W pierwszej połowie lepiej zaprezentowali się przyjezdni, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. Brakowało jednak skuteczności pod bramką Miedzi, która największą szansę miała tuż przed przerwą.

Wówczas doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Gospodarze mogli odpowiedzieć jeszcze przed zejściem do szatni. Słowo "mogli" jest tutaj jak najbardziej odpowiednie, ponieważ w dogodnej okazji przeszkodził im... arbiter.

Jeden z piłkarzy Miedzi był bowiem faulowany blisko swojego pola karnego. Sędzia nie przerwał gry, ale tylko przez chwilę. W międzyczasie niezbyt szczęśliwie na przedpolu interweniował golkiper Radomiaka, co skończyło się przechwytem piłki przez legniczan. I właśnie w tym momencie można było usłyszeć gwizdek sędziego, który wrócił do wcześniejszego faulu.

Arbiter najwidoczniej zinterpretował tę sytuację jako utrata korzyści. To co najmniej wątpliwa decyzja, biorąc pod uwagę, że dwójka piłkarzy legniczan znajdowała się kilkadziesiąt metrów przed pustą bramką rywali.

Drugą połowę znakomicie rozpoczęli goście, którzy w 50. minucie objęli prowadzenie po strzale z pola karnego Damiana Jakubika. Jak się później okazało, było to decydujące trafienie w tym spotkaniu.

Radomiak sprawiał lepsze wrażenie i pilnował skromnego prowadzenia. Miedź nie miała w tym spotkaniu zbyt wielu okazji, więc śmiało można powiedzieć, że radomianie odnieśli zasłużone zwycięstwo i w miłych nastrojach spędzą Wielkanoc.

Miedź Legnica - Radomiak Radom 0:1 (0:0)

Bramka: Damian Jakubik 50