Ile Hubert Hurkacz zarobił za turniej ATP w Miami?

Hubert Hurkacz już może się poszczycić zarobieniem całkiem okrągłej sumy.

Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP rangi Masters 1000 w Miami. W finale pokonał włoskiego tenisistę Jannika Sinnera 7:6, 6:4. Ile dzięki temu zarobił?

Mimo że pula nagród tegorocznego turnieju ATP 1000 w Miami jest o 65 procent niższa od tej sprzed roku, na konto Hurkacza już przed finałem z Sinnerem wpadła dość pokaźna suma pieniędzy. Za samo dotarcie do ostatniego meczu w turniejowej drabince Polak miał gwarantowane 165 tysięcy dolarów (w przybliżeniu 760 tysięcy złotych). Dzięki wygranej wzbogacił się zaś o 300 tysięcy dolarów (około 1,4 mln złotych).

Całkowita pula nagród w Miami, zarówno dla tenisistek oraz tenisistów, wyniosła w tym roku 6,7 mln dolarów. Nagrody dla pań i panów są takie same. W turnieju mężczyzn do podziału było więc 3 343 785 dolarów, co oznacza spadek o 65,65 procenta w stosunku do ubiegłego roku. Pulę zeszłorocznego turnieju należy traktować jako wirtualną - z powodu pandemii koronawirusa turniej został odwołany, jednak przed tym faktem opublikowane zostały wysokości nagród.

W tym roku zwycięzca ATP w Miami zgarnął dokładnie 300 110 dolarów, natomiast zawodnik, który zajął drugie miejsce 165 000 dolarów. To spadek o odpowiednio 77,96 proc. i 76,21 proc. w stosunku do ubiegłego roku. W 2019 roku zwycięzca otrzymał 1 354 010 dolarów.

O wygraną w prestiżowej imprezie Polak walczył z 19-letnim Sinnerem. Wcześniej po raz pierwszy w karierze pokonał w trakcie jednych zawodów dwóch tenisistów z pierwszej "dziesiątki" rankingu ATP. Byli to Stefanos Tsitsipas i Andriej Rublow. Oprócz tego zostawił w pokonanym polu Denisa Kudlę, Denisa Shapovalova i Milosa Raonicia. Po raz pierwszy w karierze awansował też do finału imprezy Masters 1000. Wcześniej wygrywał w dwóch turniejach ATP 250 - w Winston Salem 2019 i Delrey Beach 2021.