Hubert Hurkacz: Triumf w Miami to dla mnie ogromne osiągnięcie

Tenis
Hubert Hurkacz: Triumf w Miami to dla mnie ogromne osiągnięcie
Fot. PAP/EPA
Rozstawiony z numerem 26. Hubert Hurkacz wygrał z Włochem Jannikiem Sinnerem (21.) 7:6 (7-4), 6:4 w finale turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach twardych w Miami.

Tuż po zwycięstwie Huberta Hurkacza w finale turnieju ATP 1000 w Miami z Jannikiem Sinnerem komentatorzy Polsatu Sport Tomasz Tomaszewski i Dawid Olejniczak przeprowadzili ekskluzywną rozmowę z naszym zawodnikiem. - Zwycięstwo w turnieju w Miami to dla mnie ogromne osiągnięcie. Bardzo się z niego cieszę. To także kolejny krok w mojej karierze. Z dnia na dzień jestem coraz lepszy - ocenił Hubert Hurkacz.

Dawid Olejniczak: Czy uważasz, że mecz z Andriejem Rublowem był jak dotąd najlepszy w twojej karierze?

 

Hubert Hurkacz: Uważam, że kilka meczów w tym turnieju dało mi dużo pewności siebie. Było kilka naprawdę ciężkich batalii. Tak naprawdę mega się cieszę z całego turnieju. Myślę, że mogę mieć jeszcze lepsze mecze niż z Andriejem Rublowem, ale ten na pewno był świetny.

 

 

Tomasz Tomaszewski: Wydaje mi się, że kluczowym meczem był ten ze Stefanosem Tsitsipasem. Ty byłeś tam "na włosku". Mogło być podwójne przełamanie, on wygrał seta. Co się tam wydarzyło, że wygrałeś ten w zasadzie przegrany mecz?

 

HH: Wierzyłem do końca. Starałem się walczyć o każdą piłkę. Stefanos miał dwa break pointy na 3:0 w drugim secie i podwójnego breaka. Wtedy byłoby już po mnie. Z tak dobrym zawodnikiem cięzko jest wyciągnąć z takiego wyniku, ale zagrałem kilka dobrych punktów, utrzymałem swoje podanie i złapałem trochę wiatru w żagle. To dodało mi dużo pewności siebie.

 

DO: Znakomicie grałeś we wszystkich końcówkach meczów. Oczywiście nie zawsze wykorzystywałeś pierwszą piłkę meczową. Ale czy czułeś, że to była jedna z przyczyn twojego triumfu - że bardzo dojrzale grałeś te kluczowe, newralgiczne punkty meczów?

 

HH: Tak, pomimo nerwów, ostatnie gemy w meczach zagrałem solidnie. Przy takim poziomie decyduje kilka piłek. To bardzo ważne, żeby starać się grać swój najlepszy tenis.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ranking ATP: Hubert Hurkacz na najwyższym miejscu w karierze!

 

TT: Pamiętamy doskonale o twoim zwycięstwie w Poznaniu. To był ważny moment w twojej karierze, kiedy pokonałeś Taro Daniela. Pamiętam, że podczas wywiadu na korcie byłeś bardzo spokojny i dałeś do zrozumienia, że to jest tylko krok w dobrym kierunku. A teraz? Wygrałeś w Miami i jak się czujesz? Czy to jest kolejny krok czy osiągnięcie czegoś wielkiego?

 

HH: Myślę, że jest to dla mnie ogromne osiągnięcie. Bardzo się z niego cieszę. To także kolejny krok w mojej karierze. Staram się cały czas rozwijać jako człowiek i jako zawodnik. Z dnia na dzień jestem coraz lepszy, a jeżeli będę dalej miał takie podejście, to w przyszłości będę miał szanse osiągać wiele kolejnych sukcesów.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

Zobacz, jak Hubert Hurkacz wygrał finał turnieju ATP 1000 w Miami z Jannickiem Sinnerem. Retransmisja spotkania w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10:00 w Polsacie Sport, a o godz. 14:30 w Polsacie Sport Extra.

 

Tomasz Tomaszewski, Dawid Olejniczak, MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze