Liga Mistrzów: Solidna zaliczka "Królewskich" przed rewanżem

Bohaterem "Los Blancos" został Vinicius Junior.

Real Madryt pokonał u siebie 3:1 Liverpool FC w pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bohaterem gospodarzy został Vinicius Junior, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 14 kwietnia na Anfield Road.

W pierwszym kwadransie spotkania lepiej prezentowali się "Królewscy". Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Vinicius Junior. Brazylijczyk oddał strzał głową po dośrodkowaniu Ferlanda Mendy'ego. Piłka minęła słupek bramki Alissona. Później przez kilka minut piłkarze trenera Zidane'a podejmowali pojedyncze próby ataków, lecz nie były one skuteczne.

Przełom nastąpił w 27. minucie. Kapitalnym podaniem za linię obrony "The Reds" popisał się Toni Kroos. Do zagrania ruszył Vinicius Junior. 20-latek świetnie przyjął piłkę, wygrał pojedynek biegowy z defensorami Liverpoolu i znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Alissonem. Następnie zawodnik Realu ze stoickim spokojem skierował futbolówkę do siatki.

Wydawało się, że po stracie gola do ataku ruszy Liverpool. Było zupełnie inaczej. Niedokładne podanie Trenta Alexandra-Arnolda wykorzystał Marco Asensio, który stanął "oko w oko" z bramkarzem "The Reds". Reprezentant Hiszpanii przerzucił sobie piłkę nad golkiperem, a następnie posłał piłkę do pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy niewiele się zmieniło. Real prowadził zasłużenie 2:0.

Po słabej pierwszej odsłonie Liverpool zaskoczył wszystkich dobrym wejściem w drugą odsłonę gry. W 51. minucie akcję poprowadził Wijnaldum. Holender zagrał do Diogo Joty, który próbował oddać strzał, lecz nieczysto trafił w piłkę. Po kiksie Portugalczyka futbolówka trafiła pod nogi Mohammeda Salaha. Najlepszy strzelec zdobył gola i strata "The Reds" do Realu zmniejszyła się do jednej bramki. Trafienie zostało uznane po tym, jak sędzia Felix Brych skonsultował swoją decyzję z wozem VAR. Sprawdzane było to, czy Egipcjanin nie znalazł się na pozycji spalonej.

Real odpowiedział w 63. minucie gry. Po stracie gola "Los Blancos" dążyli do ponownego wyjścia na prowadzenie. Piłkę w pole karne zagrał Luka Modrić. Tam świetnie odnalazł się Vinicius Junior, który oddał strzał z pierwszej piłki. Futbolówka prześlizgnęła się po rękach Alissona i wpadła do bramki.

Później nie oglądaliśmy zbyt wielu składnych akcji po obu stronach. Piłkarze Liverpoolu wyraźnie zaczęli się spieszyć w końcowych minutach. Nie udało im się jednak sforsować defensywy "Królewskich". Do rewanżu na Anfield gracze z Madrytu przystąpią z przewagą dwóch goli.

Real Madryt - Liverpool FC 3:1 (2:0)

Bramki: Vinicius Junior 27, 65, Asensio 36 - Salah 51

Real Madryt: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez, Eder Militao, Nacho, Ferland Mendy - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić - Marco Asensio (70. Federico Valverde), Karim Benzema, Vinicius Jr (85. Rodrygo)

Liverpool FC: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Ozan Kabak (81. Ozan Kabak), Nathaniel Phillips, Andy Robertson - Naby Keita (42. Thiago Alcantara), Fabinho, Georginio Wijnaldum - Mohamed Salah, Diogo Jota (81. Xherdan Shaqiri), Sadio Mane

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.