Miłosz Redzimski wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski

Tenis
Miłosz Redzimski wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski
fot. PAP

Jan Ove-Waldner, Leszek Kucharski i Lucjan Błaszczyk - polski i europejski tenis stołowy wynieśli z popularnej świetlicy na salony. Co jeszcze łączy tych trzech fenomenalnych sportowców? Cała trójka zdobyła medale indywidualnych mistrzostw kraju w wieku 17 lat. W niedzielę zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki Miłosz Redzimski dokonał tej sztuki, mając zaledwie 14 lat. Sięgnął po brązowy medal w singlu.

W I rundzie pokonał Kamila Nalepę, a w II - Przemysława Walaszka. Obu ograł 4:1. W ćwierćfinale wygrał z trzykrotnym mistrzem Polski w grze podwójnej Szymonem Malickim. Przegrał dopiero w półfinałowym starciu z Robertem Florasem

 

Udało mu się m.in. pokonać w ćwierćfinale trzykrotnego mistrza Polski w grze podwójnej Szymona Malickiego.

 

Kucharski i Błaszczyk swoje pierwsze krążki na arenie krajowej wywalczyli w grach podwójnych. Redzimski od razu wskoczył na głęboką wodę i medal zgarnął indywidualnie. Nawet najbardziej utytułowana zawodniczka indywidualnego krajowego czempionatu Danuta Szmidt-Calińska swój pierwszy medal zdobyła w wieku lat 16. Tuż przed osiemnastymi urodzinami mistrzem Szwecji w singlu został legendarny Jan-Ove Waldner.

 

Szwed, który wielokrotnie pokonywał Chińczyków, od najmłodszych lat rywalizował z seniorami. Podobnie jak Redzimski, w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w wieku 12 lat. Utalentowany Polak nie tylko na co dzień występuje w LOTTO Superlidze, ale jest jej czołowym zawodnikiem. W tym sezonie ma świetny bilans gier indywidualnych - 11 zwycięstw i 3 porażki. Jedynie czterech polskich zawodników może pochwalić się lepszymi statystykami.

 

Zobacz także: 14-latek postawił zacięty opór najlepszemu polskiemu tenisiście stołowemu

 

Trochę inaczej w mistrzostwach Polski przebiegała kariera Andrzeja Grubby. Najwybitniejszy polski tenisista stołowy po raz pierwszy na podium indywidualnych mistrzostw kraju seniorów stanął w wieku 19 lat. Największe sukcesy na arenie międzynarodowej zaczął osiągać po 25. roku życia. Mając 30 lat stanął na podium mistrzostw świata w singlu. Sześć lat później wywalczył jeszcze brązowy medal mistrzostw Europy w drużynie.

 

Tatą Miłosza jest Tomasz Redzimski - na co dzień trener pierwszego zespołu Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Kiedyś zawodnik, indywidualny wicemistrz Polski, mistrz kraju w drużynie. Nic więc dziwnego, że stół i piłeczka były obecne w życiu czternastolatka od zawsze. Poza tym Miłosz od kilku lat realizuje program szkoleniowy FUNdamenty, autorstwa byłego trenera kadry mężczyzn Jerzego Grycana. Program oparty na chińskim modelu szkolenia już od najmłodszych lat ma przygotowywać młodych zawodników do rywalizacji z seniorami.

 

Miłosz Redzimski nie jest aktualnie jedynym przykładem młodego tenisisty skutecznie rywalizującego z bardziej doświadczonymi. Japończyk Tomokazu Harimoto w wieku 14 lat dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata. Rok później wygrał prestiżowe zawody China Open, pokonując trzech najwyżej sklasyfikowanych w światowym rankingu reprezentantów Chin. Z pewnością drogą, którą podąża Harimoto, będzie chciał pokonywać Polak. Sygnałem do tego brązowy medal seniorów zdobyty podczas 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski. "

Informacja Prasowa, Dartom Bogoria
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie