Liga Mistrzów: Bayern Monachium - PSG. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów Bayern Monachium - PSG.

Ćwierćfinałowy mecz Bayern Monachium - Paris Saint-Germain to największy szlagier tej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów. To jednocześnie rewanż za finał z ubiegłego roku. W Monachium lepsi okazali się goście, wygrywając 3:2. Zobaczcie skrót meczu Bayern Monachium - PSG.

Oba zespoły przystąpiły do meczu poważnie osłabione. W Bayernie, oprócz kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, nie mógł wystąpić m.in. Serge Gnabry, który miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Długa była lista nieobecności w PSG - m.in. reprezentanci Włoch Marco Verratti i Alessandro Florenzi, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, a także Juan Bernat czy Leonardo Paredes.

Od początku przewagę mieli gospodarze, ale dwa pierwsze gole strzelili goście. Najpierw mistrz świata z reprezentacją Francji Kylian Mbappe (piłka po jego strzale przeszła między rękami Manuela Neuera), a w 28. minucie Brazylijczyk Marquinhos - w obu przypadkach po znakomitych asystach innego z Brazylijczyków, słynnego Neymara.

Krótko po zdobyciu swojej bramki Marquinhos musiał jednak opuścić boisko z powodu urazu, zapewne pachwiny. Gospodarze szybko to wykorzystali - w 37. minucie kontaktową bramkę zdobył głową zastępujący Lewandowskiego reprezentant Kamerunu Eric Maxim Choupo-Moting, były gracz PSG.

Druga połowa rozpoczęła się od dogodnej okazji mistrzów Francji i świetnej interwencji Neuera, ale szybko inicjatywę przejęli Bawarczycy. Stworzyli kilka groźnych sytuacji, a na 2:2 wyrównali w 60. minucie, po strzale głową doświadczonego Thomasa Muellera. To jego 48. gol w historii występów w LM.

Utrata prowadzenia podziałała na PSG mobilizująco. Osiem minut później znów błysnął Mbappe, który po indywidualnej akcji popisał się bardzo precyzyjnym strzałem z dystansu tuż obok słupka, strzelając swoją ósmą bramkę w obecnej edycji LM. Neuer nie miał szans.

Tym razem Bayern nie zdołał już odpowiedzieć, choć okazji i emocji nie brakowało do końca spotkania. Monachijczycy ponieśli pierwszą od ponad dwóch lat porażkę w Champions League.

Bayern Monachium - Paris Saint-Germain 2:3 (1:2)
Bramki: Choupo-Moting 37, Mueller 60 - Mbappe 3, 68, Marquinhos 28

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Niklas Suele (42. Jerome Boateng), David Alaba, Lucas Hernandez - Leon Goretzka (33. Alphonso Davies), Joshua Kimmich - Leroy Sane, Thomas Mueller, Kingsley Coman - Eric-Maxim Choupo-Moting

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Colin Dagba, Marquinhos (30. Ander Herrera), Presnel Kimpembe, Abdou Diallo (46. Mitchel Bakker) - Danilo, Idrissa Gueye - Angel Di Maria (71. Moise Kean), Neymar (90. Rafinha), Julian Draxler - Kylian Mbappe

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.