Liga Mistrzów: Gorący mecz w zimnym Monachium! Triumf PSG po KAPITALNYM boju

Ekipa z Paryża wygrała w Monachium 3:2.

Ćwierćfinałowy szlagier Ligi Mistrzów absolutnie nie zawiódł! W środowym starciu gigantów ekipa Paris Saint-Germain w aurze padającego śniegu pokonała na Allianz Arena Bayern Monachium 3:2 i przed rewanżem znajduje się w lepszej sytuacji w kontekście awansu do półfinału.

Mistrzowie Niemiec musieli radzić sobie w tym spotkaniu bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego. To gigantyczne osłabienie, tym bardziej, że Polak nie wystąpi również w rewanżu. Wszyscy kibice Bawarczyków zastanawiali się jak ich zespół zaprezentuje się bez swojego najlepszego napastnika. Wobec tak potężnej absencji wielu ekspertów stawiało PSG w roli faworyta.

Początek spełnił tego typu opinie, ponieważ już w 3. minucie paryżanie objęli prowadzenie za sprawą Kyliana Mbappe. Ten wykorzystał podanie Neymara, wpadł w pole karne i strzałem przy bliższym słupku pokonał Manuela Neuera. Powtórki telewizyjne pokazały, że doświadczony niemiecki golkiper mógł zachować się lepiej przy tym uderzeniu.

W kolejnych minutach mistrzowie Francji nie zwalniali tempa. Do siatki trafił nawet Julian Draxler, ale był spalony. To co nie udało się Niemcowi, sfinalizował Marquinhos, który znakomicie odnalazł się przy dośrodkowaniu Neymara. Brazylijczyk uniknął pułapki ofsajdowej, spokojnie przyjął piłkę i podwyższył prowadzenie dla PSG. Z kolei dla Neymara była to druga asysta w tym spotkaniu.

Marquinhos tuż po strzelonym golu opuścił plac gry, ponieważ nabawił się kontuzji.

Wydawało się, że stłamszony Bayern, dodatkowo bez swojej największej armaty w ataku, nie będzie w stanie niczego wskórać. Ale im bliżej końca pierwszej połowy, tym przewaga ekipy Hansi Flicka nasilała się. Efektem tego trafienie w 37. minucie Maxima Choupo-Motinga, który skutecznie uderzył głową po centrze Benjamina Pavarda.

W drugiej połowie Bayern poszedł za ciosem. W 60. minucie do wyrównania doprowadził Thomas Mueller. Asystował mu Joshua Kimmich.

Spotkanie było niesamowicie emocjonujące. Obie drużyny stwarzały sobie wiele dogodnych sytuacji podbramkowych. Wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie, ponieważ w momencie, kiedy gospodarze odrobili straty, znowu do głosu doszli rywale. Zaledwie osiem minut później, w 68. minucie przypomniał o sobie Mbappe, który wbiegł w pole karne i mimo dwóch obrońców Bayernu, zdołał oddać precyzyjny strzał przy krótkim słupku, drugi raz zaskakując Neuera w tym starciu.

W samej końcówce Bayern próbował kolejny raz doprowadzić do remisu i mimo kilku okazji, nie zdołał tego uczynić. Podopieczni Maurizio Pochettino uczynili spory krok do awansu do półfinału Champions League, ale wszystko i tak rozstrzygnie się w rewanżu, który zapowiada się arcyciekawie. Ten zaplanowany został na 13 kwietnia.

Bayern Monachium - Paris Saint-Germain 2:3 (1:2)
Bramki: Choupo-Moting 37, Mueller 60 - Mbappe 3,68, Marquinhos 28

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Niklas Suele (42. Jerome Boateng), David Alaba, Lucas Hernandez - Leon Goretzka (33. Alphonso Davies), Joshua Kimmich - Leroy Sane, Thomas Mueller, Kingsley Coman - Eric-Maxim Choupo-Moting

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Colin Dagba, Marquinhos (30. Ander Herrera), Presnel Kimpembe, Abdou Diallo (46. Mitchel Bakker) - Danilo, Idrissa Gueye - Angel Di Maria (71. Moise Kean), Neymar (90. Rafinha), Julian Draxler - Kylian Mbappe

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.