Serie A: Grande vittoria! "Stara Dama" ujarzmiła Napoli!

Juventus z 43-letnim Buffonem w bramce pokonał SSC Napoli 2:1.

W zaległym meczu 3. kolejki włoskiej Serie A ekipa Juventusu pokonała w absolutnym szlagierze zespół SSC Napoli 2:1 i uczyniła ważny krok w stronę utrzymania się w czołowej czwórce rozgrywek. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Piotr Zieliński, natomiast Wojciech Szczęsny oglądał zwycięstwo swoich kolegów na ławce rezerwowych.

Wydawało się, że Szczęsny wystąpi w tym spotkaniu, bowiem szkoleniowiec Juventusu Andrea Pirlo deklarował w wywiadach, że to właśnie Polak zajmie miejsce między słupkami. Okazało się jednak, że po ustaleniach ze sztabem trenerskim oraz samym reprezentantem Biało-Czerwonych, na boisku pojawi się Gianluigi Buffon, który miał zagrać we wcześniejszym meczu, lecz nie było mu to dane ze względu na zwieszenie.

43-letni Buffon spisał się bez zarzutów, podobnie jak jego koledzy z pola. Dowodem na to 13. minuta i 25. trafienie w Serie A Cristiano Ronaldo po asyście Federico Chiesy. Ten drugi rozegrał kapitalne spotkanie, wielokrotnie uprzykrzając życie adwersarzom. W jednej sytuacji wydawało się, że był faulowany w polu karnym Neapolu, ale milczał gwizdek arbitra, który także nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki" dla przyjezdnych, po tym jak Piotr Zieliński został zahaczony przez Alexa Sandro. Co ciekawe, w obu sytuacjach sędzia nawet nie spojrzał na VAR.

Juventus drugą bramkę zdobył w 73. minucie za sprawą Paulo Dybali. Argentyńczykowi z kolei asystował Rodrigo Bentancur.

I gdy wydawało się, że Juventus do końca spotkania będzie kontrolował przebieg wydarzeń, w samej końcówce arbiter "wreszcie" podyktował rzut karny. Beneficjentem "jedenastki" byli piłkarze Napoli, a konkretnie Lorenzo Insigne, który pewnie pokonał legendarnego Buffona.

To zbył jednak zbyt późny zryw gości, którzy ostatecznie musieli pogodzić się z porażką w hicie 1:2. Był to ważny mecz, biorąc pod uwagę, że przed jego rozpoczęciem obie drużyny miały tyle samo punktów. Juventus awansował na trzecie miejsce, a ekipa spod Wezuwiusza zajmuje obecnie piątą lokatę.

Juventus FC - SSC Napoli 2:1 (1:0)
Bramki: Ronaldo 13, Dybala 73 - Insigne 90