Tokio 2020: Sztafeta z ogniem olimpijskim ominie Osakę

Inne
Tokio 2020: Sztafeta z ogniem olimpijskim ominie Osakę
fot. PAP
Z powodu wzrostu przypadków zakażenia koronawirusem władze regionu Osaka odwołały wszelkie wydarzenia w prefekturze związane ze sztafetą z ogniem olimpijskim.

Z powodu wzrostu przypadków zakażenia koronawirusem władze regionu Osaka odwołały wszelkie wydarzenia w prefekturze związane ze sztafetą z ogniem olimpijskim. Przełożone z ubiegłego roku igrzyska w Tokio mają się rozpocząć 23 lipca.

W środę na terenie prefektury odnotowano 878 nowych przypadków zakażenia, co jest rekordem. W szpitalach natomiast zajętych jest już 70 procent miejsc. W Osace oraz sąsiednich prefekturach Hyogo i Miyagi od poniedziałku obowiązuje lockdown.

 

"Nowa odmiana koronawirusa jest bardzo zaraźliwa i szybko się rozprzestrzenia. Proszę wszystkich mieszkańców, aby powstrzymywali się od wychodzenia z domów, jeśli tylko jest to możliwe" - powiedział gubernator Osaki Hirofumi Yoshimura.

 

 

Sztafeta z ogniem, która rozpoczęła podróż po całej Japonii 25 marca w Fukushimie, co do zasady odbywa się z udziałem kibiców, którzy mogą jednak gromadzić się wzdłuż trasy według ściśle określonych zasad. Na przykład zabronione jest wiwatowanie i gromadzenie się dużych grup ludzi. Wszystkich obowiązuje noszenie maseczek. Do Osaki sztafeta miała zawitać 14 kwietnia.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie