Tokio 2020: Ostatnie igrzyska Allyson Felix

Inne
Tokio 2020: Ostatnie igrzyska Allyson Felix
fot. PAP/EPA
Ostatnie igrzyska sześciokrotnej mistrzyni olimpijskiej Allyson Felix.

Sześciokrotna mistrzyni olimpijska, 35-letnia amerykańska lekkoatletka Allyson Felix zapowiedziała, że igrzyska w Tokio będą jej ostatnimi. Ale nie sprecyzowała, kiedy ostatecznie zakończy karierę.

- Spodziewam się, że będą to moje ostatnie igrzyska olimpijskie. Nie widzę siebie na kolejnych zawodach tej rangi (Paryż 2024), lecz nie ustaliłam jeszcze daty definitywnego zakończenia kariery – przyznała Felix podczas wideokonferencji prasowej Komitetu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego Stanów Zjednoczonych.

 

Felix w rywalizacji indywidualnej ma w dorobku cztery medale olimpijskie, tj. złoto na 200 m z Londynu oraz trzy srebrne krążki - na tym samym dystansie z Aten i Pekinu oraz na 400 m z Rio de Janeiro. W rywalizacji sztafet pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Jest również 13-krotną mistrzynią świata.

 

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa jej przygotowania do mistrzostw USA i igrzysk są mocno utrudnione. - W Los Angeles, gdzie mieszkam, trenowałam na ulicach, na plaży, niemal wszędzie. Szalonym doświadczeniem było bieganie sprintem po ulicach w okolicach domu – zaznaczyła.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie