Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego w "polskim" meczu ligi rosyjskiej

Sebastian Szymański podczas treningu reprezentacji Polski.

Piłkarz reprezentacji Polski i Dynama Moskwa Sebastian Szymański został ukarany czerwoną kartką, za dwie żółte, w zremisowanym 2:2 meczu z Uralem Jekaterynburg w 25. kolejce rosyjskiej ekstraklasy. W zespole rywali jedną żółtą kartkę zobaczył Rafał Augustyniak.

Szymański, który wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy, musiał opuścić boisko w 56. minucie, wówczas przy stanie 1:1. Natomiast Augustyniak (niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski) rozegrał całe spotkanie w ekipie z Jekaterynburga.

Dynamo w tabeli jest szóste z dorobkiem 43 punktów, a Ural dwunasty (30).

Wieczorem w niedzielę odbył się mecz derbowy w stolicy Rosji, w którym Lokomotiw pokonał grającego od 45. minuty w dziesiątkę Spartaka 2:0.

Całe spotkanie w barwach Lokomotiwu rozegrał Grzegorz Krychowiak, a Macieja Rybusa nie było w kadrze tego zespołu.

Spartak to wicelider rosyjskiej ekstraklasy (47), Lokomotiw zajmuje trzecie miejsce (46).