"Lazy Sunday" przy Bułgarskiej. Remis w meczu Lecha z Legią

Spotkanie zwane szumnie "Derbami Polski" pod względem widowiskowości pozostawiło wiele do życzenia.

Lech Poznań zremisował bezbramkowo na własnym boisku z przewodzącą tabeli Legią Warszawa w ramach 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie idealnie wkomponowało się w atmosferę leniwego niedzielnego popołudnia, a niejednemu kibicowi pomogło z pewnością w ucięciu sobie drzemki. Sytuacji bramkowych było bowiem jak na lekarstwo i żadna z drużyn nie stworzyła tak naprawdę żadnej stuprocentowej okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Do Poznania Legia pojechała w roli zdecydowanego faworyta, choć wiadomo że w polskiej lidze przegrana lidera z jedenastą drużyną w tabeli nie byłaby raczej niczym niezwykłym. Jednak tym razem nie tylko dorobek punktowy przemawiał za drużyną ze stolicy - Lech stał bowiem w rozkroku między zwolnieniem Dariusza Żurawia a przejęciem sterów przez Macieja Skorżę i nie wiadomo było, jak gospodarze zaprezentują się w okresie swoistego bezkrólewia. Legioniści stali z kolei przed szansą, by w przypadku zwycięstwa utrzymać dziesięciopunktowe prowadzenie nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin.

Powiedzieć, że pierwsza połowa nie zapisała się złotymi zgłoskami w historii, nawet nie polskiej piłki, a tego sezonu, to nic nie powiedzieć... Obie drużyny idealnie wkomponowały się w klimat leniwego niedzielnego popołudnia i pierwsze 45 minut pozostało hitem kolejki tylko z nazwy.

Wystarczy powiedzieć, że legioniści oddali w ich trakcie jeden strzał, natomiast lechici pięć, a żadna z drużyn nie stworzyła realnego zagrożenia i do otwarcia wyniku nie było nawet blisko. Z tej części meczu odnotować można właściwie strzał Mikaela Ishaka obroniony bez problemu przez Artura Boruca, czy dwie akcje duetu Tomas Pekhart - Luquinhas, którym także nie udało się sprawić wiele problemów bramkarzowi "Kolejorza".

W drugiej odsłonie tempo nieco wzrosło, czego dowodem była akcja z 54. minuty zakończona przez Tomasa Pekharta, którego strzał obronił Mickey van der Hart. Z drugiej strony Lech próbował za sprawą Ishaka i Daniego Ramireza, jednak na posterunku cały czas był Boruc.

Piłka wpadła ostatecznie do siatki gospodarzy w 73. minucie, jednak okazało się, że przewodzący klasyfikacji strzelców Pekhart był na spalonym i arbiter Bartosz Frankowski słusznie podniósł rękę do góry. Przebywający na trybunach Maciej Skorża mógł więc odetchnąć z ulgą, podobnie jak arbiter, który przed meczem znalazł się w centrum uwagi. Legia prosiła bowiem, by nie wyznaczać go na jej mecze, zarzucając mu stronniczość, wobec czego PZPN... wyznaczył go na rozjemcę spotkania nazywanego "Derbami Polski".

Do końca meczu nie wydarzyło się nic, co mogłoby podnieść ciśnienie u osób oglądających to "widowisko". Po 93 minutach arbiter zagwizdał po raz ostatni, a na tablicy wyświetlał się cały czas wynik 0:0. Przewaga Legii nad Pogonią zmalała zatem do ośmiu punktów, natomiast "Kolejorz" pozostał na jedenastym miejscu, kontynuując marazm, w jaki popadł w tym sezonie.

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:0

Lech: Mickey van der Hart - Ľubomír Šatka, Bartosz Salamon, Antonio Milić - Jakub Kamiński (61' Michał Skóraś), Nika Kwekweskiri, Jesper Karlström, Dani Ramírez (80' Jan Sýkora), Pedro Tiba, Tymoteusz Puchacz - Mikael Ishak.

Legia: Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Artem Szabanow (57' Paweł Wszołek) - Josip Juranović, Bartosz Slisz, André Martins, Bartosz Kapustka, Luquinhas, Filip Mladenović - Tomáš Pekhart.

Żółte kartki: Kamiński, Salamon, Karlström - Mladenović.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).