PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP
Trzecie starcie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów wyłoni drugiego finalistę PlusLigi.

Przed nami niezwykle ważny mecz w PlusLidze! Trzecie starcie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów wyłoni drugiego finalistę, który o mistrzostwo Polski będzie walczył z Jastrzębskim Węglem. Transmisja meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów w Polsacie Sport.

Wydawało się, że po gładkim zwycięstwie 3:0 nad Skrą na własnym parkiecie ZAKSA pewnie przypieczętuje awans do finału PlusLigi w Bełchatowie. Tak się jednak nie stało. Zdaniem ekspertów bełchatowianie, którzy przez dłuższy czas byli najbardziej krytykowaną drużyną w rozgrywkach, zagrali najlepszy mecz w sezonie i pokonali ekipą Nikoli Grbica 3:1.

 

Istotnym czynnikiem, który mógł wpłynąć na tę sytuację była nieobecność filaru drużyny, Pawła Zatorskiego. Libero zmaga się z urazem pleców.

 

ZOBACZ TAKŻE: Konfrontacja prezesów ZAKSY i PGE Skry w #7Strefie! "Pierwsze zwycięstwo nas podbudowało"

 

- Jeden zawodnik nie stanowi o sile drużyny, ale kędzierzynianie są tak skonstruowanym zespołem, że wyjęcie Pawła Zatorskiego na pewno ich osłabiło - skomentował sytuację prezes PGE Skry Konrad Piechocki.

 

Trzecie starcie zadecyduje o tym, która z tych potęg zmierzy się w finale z Jastrzębskim Węglem. Do tej pory PGE Skra nie potrafiła znaleźć recepty na pokonanie oponentów z Kędzierzyna-Koźla. Udało się to jednak w najważniejszym momencie sezonu.

 

- Spotkanie będzie miało swój ciężar gatunkowy, bo gramy o finał, ale po kilku piłkach emocje opadną i pokażemy najlepszą siatkówkę. Nie patrzymy na to czy Paweł Zatorski wróci czy nie - ocenił Piechocki.

 

Na przegranego w finale pocieszenia czeka już Verva Warszawa Orlen Paliwa. 

 

Transmisja meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów od godziny 14:45 w Polsacie Sport.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie