Premier League: "Czerwone Diabły" urządziły piekło Tottenhamowi. Ważna wygrana w szlagierze

Manchester United wygrał z Tottenhamem 3:1.

W niedzielnym meczu 31. kolejki Premier League ekipa Manchesteru United wygrała na wyjeździe z Tottenhamem 3:1 i umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Przyjezdni tym samym zrewanżowali się rywalom za porażkę na własnym boisku 1:6.

Dla podopiecznych Jose Mourinho starcie z "Czerwonymi Diabłami" było jedną z ostatnich szans, aby w końcówce sezonu zbliżyć się czołówki klasyfikacji. Z kolei drużyna United ma jeszcze matematyczne szanse na dogonienie prowadzącego Manchesteru City, który w tej kolejce sensacyjnie przegrał z Leeds 1:2.

W poprzedniej kolejce Manchester United wygrał u siebie z Brighton 2:1, natomiast Tottenham zremisował na wyjeździe 2:2 z Newcastle.

Warto przypomnieć, że w pierwszym spotkaniu obu zespołów "Spurs" wygrali na Old Trafford aż 6:1!

W pierwszej połowie długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, a najciekawsze wydarzenia miały miejsce w samej końcówce. Jako pierwszy w 35. minucie do siatki trafił Edinson Cavani, ale po wideoweryfikacji VAR arbitrzy dopatrzyli się przewinienia w postaci faulu.

Pięć minut później padła już prawidłowa bramka autorstwa Son Heung-Mina, który wykorzystał asystę Lucasa. Do przerwy Tottenham prowadził 1:0.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Jeszcze przed upływem kwadransa, w 57. minucie na listę strzelców wpisał się Fred.

W 79. minucie gola - tym razem prawidłowego strzelił Cavani, po asyście Bruno Fernandesa.

Mourinho błyskawicznie zareagował po utracie bramki, wpuszczając na boisko Garetha Bale'a. Doświadczony Walijczyk nie był jednak w stanie pomóc swojemu zespołowi.

Mimo usilnych starań, to ekipa Ole Gunnara Solskjaera zadała kolejny cios, już w doliczonym czasie gry. Wynik na 3:1 ustalił rezerwowy Mason Greenwood.

Goście wygrali w szlagierze 3:1 i umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Była to ich czwarta ligowa wygrana z rzędu. Tottenham po porażce traci sześć punktów do czwartego West Hamu na siedem kolejek przed końcem sezonu.

Tottenham - Manchester United 1:3 (1:0)
Bramki: Son 40 - Fred 57, Cavani 79, Greenwood 96