Micah Christenson dołączy do Zenita Kazań

Siatkówka
Micah Christenson dołączy do Zenita Kazań
fot. PAP
Micah Christenson (z lewej) zagra dla Zenita Kazań.

Zaskakujące roszady w jednym z największych włoskich klubów? Wszystko na to wskazuje! Leo Shoes Modena oficjalnie pożegnała się z rozgrywającym Micahem Christensonem. Od razu wybuchły plotki dotyczące jego następcy.

To już pewne – Christenson rozstaje się z Modeną, co potwierdziła prezes klubu Catia Pedrini, dziękując Amerykaninowi za współpracę podczas konferencji prasowej. Pedrini już kilka tygodni temu, w rozmowie z bolońskim dziennikiem Il Resto del Carlino, poinformowała, że reprezentant USA podpisał dwuletni kontrakt z Zenitem Kazań.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szybkie 3:0. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w finale!

 

- Trudno będzie grać w Rosji chłopakowi z Hawajów, ale Micah to wyjątkowy człowiek. Czuliśmy, że naszym obowiązkiem jest, aby nie przeszkadzać mu w podjęciu decyzji. Możemy się tylko pożegnać – przyznała w poniedziałek.

 

Włoskie media nie mogły przejść obok tego faktu obojętnie. Dziennikarze volleyball.it od razu zaczęli szukać następcy Christensona i padło na… jedną z największych gwiazd siatkówki. Zdaniem Włochów miejsce po dotychczasowym rozgrywającym miałby przejąć Bruno Rezende, który już kilka lat temu bronił barw klubu z północy Włoch. Później grał dla Cucine Lube Civitanova, a w ostatnim sezonie przeniósł się do rodzimego Funvic Taubate.

 

Nie byłby to pierwszy wielki transfer dotyczący rodziny Rezende. Zaledwie kilka dni temu świat siatkarski rozgrzała informacja, że ojciec Bruno, wybitny szkoleniowiec Bernardo Rezende, miałby przejąć reprezentację Francji. W poniedziałek oficjalnie ogłoszono, że słynny trener objął kadrę "Trójkolorowych".

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie