TAURON Liga: Radomka wróciła z dalekiej podróży i drugi raz pokonała ŁKS

W drugim spotkaniu o brązowy medal TAURON Ligi E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonała po długiej batalii ŁKS Commercecon Łódź 3:2. Podopieczne Ricardo Marchesiego przegrywały już 2:0, ale wróciły z dalekiej podróży i wygrały w kolejnych trzech. Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 2-0. Kolejny mecz odbędzie się w sobotę w Radomiu.

Pierwszy set mógł się podobać kibicom. Od samego początku rywalizacja była bardzo wyrównana. Obie ekipy grały ambitnie w defensywie, do tego odważnie na siatce. W drużynie gospodyń w ataku brylowały Katarzyna Zaroślińska-Król i Katarina Lazović. Zarówno podopieczne trenera Marchesiego, jak i Michala Maska nie popełniały błędów, ale ostatecznie detale sprawiły, że to miejscowe wygrały inauguracyjną partię 25:23.

Druga partia toczyła się pod dyktando "Wiewiór". Przyjezdne gubiły się w przyjęciu i miały problem z wyprowadzeniem pierwszej akcji. Szarpana gra nie pozwoliła im złapać odpowiedniego rytmu gry. Próbowały, przy stanie 21:13 poderwały się jeszcze do walki i zmniejszyły przewagę rywalek do 21:18. Jednak łodzianki ponownie błysnęły na boisku i radomianki nie zdążyły odrobić strat. Przegrały 20:25.

W trzecim secie role się odwróciły i zawodniczki z Radomia przejęły inicjatywę na parkiecie. Prowadzone przez Marchesiego wykonały dobrą robotę w polu serwisowym i już na początku wypracowały kilkupunktową zaliczkę 10:6. Radomianki wraz z przebiegiem seta rozwijały skrzydła 16:11, 22:19 i na koniec cieszyły się z wygranej w tej partii 25:20.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt, po czym Radomka wyszła na trzypunktowe prowadzenie 11:8. Ekipa Maska włączyła piąty bieg i szybko nadrobiła straty. Wyrównana gra była do samego końca. Oba zespoły "gryzły" parkiet i walczyły o każdą piłkę 18:18, 22:22. Więcej szczęścia miały przyjezdne i wygrały 25:23

W tie-breaku radomianki poszły za ciosem. Znakomite zawody rozgrywała Ana Bjelica, a Bruna Honorio Marques dotrzymywała jej kroku 5:0. Łodzianki walczyły, ale to rywalki zakończyły decydującą partię 15:9.

ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:3 (25:23, 25:20, 20:25, 23:25, 9:15)

MVP: Bruna Honorio Marques (34 punkty)

ŁKS: Britt Bongaerts, Aleksandra Wójcik, Katarina Lazovic, Nadja Ninkovic, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król - Magdalena Saad (libero) - Joanna Pacak, Anna Kalandadze, Aleksandra Pasznik, Krystyna Strasz.

Radomka: Katarzyna Skorupa, Ana Bjelica, Samara Rodrigues de Almeida, Bruna Honorio Marques, Justyna Łukasik, Kornelia Moskwa - Agata Witkowska (libero) - Andressa Picussa, Renata Biała, Izabela Bałucka, Julia Twardowska.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Radomki. Trzeci mecz w sobotę w Radomiu.