Turniej hokejowy w Katowicach bez Chorwacji

Zimowe
Turniej hokejowy w Katowicach bez Chorwacji
fot. Cyfrasport

Chorwaccy hokeiści nie zagrają w rozpoczynającym się w niedzielę w Katowicach Turnieju o Puchar Trójmorza. Powodem odwołania ich przyjazdu są problemy związane z pandemią koronawirusa – poinformował PZHL.

W tej sytuacji rywalami Polaków będą reprezentacje Estonii, Litwy i Łotwy U-23. Biało-czerwoni przygotowują się do sierpniowych finałowych kwalifikacji olimpijskich w Bratysławie.

 

ZOBACZ TAKŻE: JKH GKS mistrzem Polski w hokeju na lodzie

 

W maju kadra ma pojechać do Słowenii na pięć meczów - z gospodarzami, Francją, Austrią, Rumunią i Koreą Południową. Na lipiec i sierpień zaplanowano zgrupowania.

 

Biało-czerwoni w grudniu mieli wziąć udział w turnieju EIHC w Katowicach, skończyło się – z powodu pandemii koronawirusa – tylko na dwumeczu z Węgrami.

 

Na przełomie kwietnia i maja w katowickim Spodku miały się odbyć MŚ Dywizji 1B z udziałem Serbii, Litwy, Estonii, Japonii, Ukrainy i Polski. Impreza została odwołana (drugi rok z rzędu) przez międzynarodową federację (IIHF) z powodu pandemii.

 

W lutym 2020 prowadzeni przez trenera Tomasza Valtonena Polacy wygrali turniej prekwalifikacyjny do igrzysk rozegrany w kazachskim Nur-Sułtanie, pokonując tam faworyzowaną reprezentację gospodarzy oraz Holandię i Ukrainę. Tym samym zapewnili sobie udział w finale eliminacji.

 

Wiosną dwuletni kontrakt selekcjonera wygasł i nie został przedłużony. Fina zastąpił Słowak Robert Kalaber, od 2014 roku pracujący w ekstraligowym JKH GKS Jastrzębie. W zakończonym już sezonie doprowadził jastrzębian dopierwszego w historii tytułu mistrzowskiego.

 

Finałową rundę kwalifikacji olimpijskich zaplanowano na 26-29 sierpnia. O prawo startu w igrzyskach w Pekinie w 2022 roku Polska ma rywalizować w Bratysławie z gospodarzami, Austrią i Białorusią. Awans uzyska zwycięzca.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie