ATP w Monte Carlo: Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime odpadli z turnieju debla

Hubert Hurkacz zakończył udział w turnieju ATP w Monte Carlo

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime odpadli z rywalizacji debli w turnieju ATP w Monte Carlo. W drugiej rundzie lepsi od Polaka i Kanadyjczyka okazali się Kolumbijczycy Juan Sebastian Cabal i Robert Farah, którzy wygrali 6:0, 6:2. Wcześniej wrocławianin przegrał mecz w drugiej rundzie singla. W środę uległ Brytyjczykowi Danielowi Evansowi 4:6, 1:6.

Hurkacz i Auger-Aliassime stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. W 1/8 finału grali z najwyżej rozstawioną w turnieju parą i nie dawano im większych szans na sukces. Kolumbijczycy bardzo szybko potwierdzili, że eksperci mieli rację.

Pierwszy set praktycznie nie miał historii i zakończył się po 24 minutach. Cabal i Farah przełamali podanie rywali już w pierwszym gemie, później powtórzyli to w gemach numer trzy i pięć. Sami doskonale serwowali, nie dali Polakowi i Kanadyjczykowi nawet cienia nadziei na odrobienie strat. Faworyci wygrali pierwszą partię 6:0

W drugiej secie Hurkacz i Auger-Aliassime nawiązali walkę, ale tylko w czterech początkowych gemach. Udało im się nawet przełamać podanie Kolumbijczyków i doprowadzić do remisu 2:2, na tym się jednak skończyło. Cabal i Farah podkręcili tempo, wygrali cztery kolejne gemy, całego seta 6:2, a mecz 2:0.

Polak i Kanadyjczyk nie spędzili więc dużo czasu na korcie podczas deblowej rywalizacji w Monte Carlo. W pierwszej rundzie grali z Romainem Arneodo i Hugo Nysem, a reprezentujący od kilku lat Monako Francuzi, którzy dostali od organizatorów tzw. dziką kartę, poddali mecz w pierwszym secie przy stanie 5:2 dla rywali. Czwartkowe starcie z Kolumbijczykami trwało niespełna 53 minuty.

W środę z deblowej rywalizacji odpadł Łukasz Kubot. Rozstawieni z numerem szóstym Polak i Holender Wesley Koolhof przegrali z Fabio Fogninim i Diego Schwartzmanem 6:1, 4:6, 7-10. W ćwierćfinale Włoch i Argentyńczyk zmierzą się z z Cabalem i Farahem.

Wynik meczu 1/8 finału gry podwójnej:

Juan Sebastian Cabal, Robert Farah (Kolumbia, 1) - Hubert Hurkacz, Felix Auger-Aliassime (Polska, Kanada) 6:0, 6:2.