EBL: 2-0! Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. o krok od finału!

Koszykówka
EBL: 2-0! Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. o krok od finału!
fot. PAP
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. o krok od finału.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. pokonała Legię Warszawa 80:67 i prowadzi już 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi w Arenie Ostrów. Mecz nr 3 już w sobotę.

Z większą energią spotkanie rozpoczęła drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego - po wsadzie w kontrze Chrisa Smitha było 7:2. Legia dość szybko doprowadziła do remisu, a było to możliwe dzięki akcjom Jakuba Karolaka. Po kilku chwilach ten sam zawodnik dał swojej ekipie małą przewagę. Trey Kell świetnie na odpowiadał, chociaż spotkanie było cały czas bardzo wyrównane. Dzięki trójce Jamela Morrisa po 10 minutach było 27:22. W drugiej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego utrzymywał prowadzenie - po trójce Walerija Lichodieja uciekał nawet na osiem punktów. Obie drużyny miały jednak pewne problemy w ofensywie, a Arged BMSlam Stal do końca nie mogła odrobić strat. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:38.

 

ZOBACZ TAKŻE: EBL: Enea Zastal BC Zielona Góra ma finał na wyciągnięcie ręki

 

W trzeciej kwarcie trójka Jakuba Karolaka dała ekipie z Warszawy nawet 10 punktów przewagi. Zespół trenera Igora Milicicia odpowiedział jednak na to serią 9:0, a po trafieniach Denzela Anderssona oraz Marka Ogdena był już niezwykle blisko. Po późniejszym rzucie z dystansu Jamesa Florence’a Arged BMSlam Stal ponownie zdobywała przewagę. Jego kolejne trafienie dało aż osiem punktów różnicy na korzyść tej drużyny. Po 30 minutach było 61:55. W kolejnej kwarcie akcje Anderssona i Kella dały już 11 punktów prowadzenia, a to dawało ostrowianom sporo spokoju. Pojedyncze odpowiedzi Medforda i Morrisa nie pozwalały Legii na powrót do meczu. Arged BMSlam Stal całkowicie kontrolowała już wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyła 80:67.

 

 

Drugi mecz półfinałowy: Legia Warszawa - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 67:80 (27:22, 16:16, 12:23, 12:19)

 

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2-0 dla Stali. Trzecie spotkanie rozegranie zostanie w sobotę.

 

Legia Warszawa: Jamel Morris 27, Lester Medford Jr 14, Justin Bibbins 9, Walerij Lichodiej 7, Grzegorz Kulka 5, Earl Watson 3, Dariusz Wyka 2, Benjamin Didier-Urbaniak 0, Nickolas Neal 0, Adam Linowski 0, Grzegorz Kamiński 0, Przemysław Kuźkow 0.

 

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Trey Kell 19, Chris Smith 12, Roland Denzel Andersson 12, James Florence 11, Mark Ogden 9, Jakub Garbacz 8, Josip Sobin 6, Jarosław Mokros 3.

agb, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie