Francesca Piccinini ostatecznie zakończyła karierę

Siatkówka
Francesca Piccinini ostatecznie zakończyła karierę
fot. Cyfrasport
Francesca Piccinini ostatecznie zakończyła karierę

Legenda kobiecej siatkówki oficjalnie zakończyła karierę. Francesca Piccinini już raz rozstała się ze sportem - w 2019 roku, jako zawodniczka klubu z Novary. Skuszona ofertą Busto Arsizio, postanowiła wrócić. Jak zapewniła, tym razem to odejście na dobre.

Piccinini to gwiazda, legenda... - i tak można wymieniać bez końca. Nie ma chyba kibica kobiecej siatkówki, który nie kojarzyłby charyzmatycznej blondynki. Nie bez powodu. Włoszka ma koncie imponujące sukcesy - pięć tytułów mistrzowskich, cztery Puchary Włoch, siedem złotych medali Ligi Mistrzyń, złoto mistrzostw świata z drużyną narodową i cztery podia w mistrzostwach Europy. Rozegrała 503 mecze w reprezentacji, co daje jej drugie miejsce spośród wszystkich rodaczek. Pierwsze okupuje rozgrywająca Eleonora Lo Bianco. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowy rozgrywający Zenita Kazań. Hitowy transfer

 

Piccinini już raz rozstała się z siatkówką, w 2019 roku, po wygraniu Ligi Mistrzyń w koszulce klubu z Novary. Zachęcona ofertą Busto Arsizio zdecydowała się powrócić na boisko, ale jej przygoda ze sportem nie trwała długo. 

 

Busto Arsizio dotarło do półfinału Ligi Mistrzyń, rozprawiając się między innymi z Developresem SkyRes Rzeszów. W przedsionku finału uległo jednak zawodniczkom VakifBanku Stambuł. Walkę o złoto w lidze siatkarki zakończyły na ćwierćfinale, przegrywając dwukrotnie z drużyną Magdaleny Stysiak Savino Del Bene Scandicci.

 

- Trudno oderwać się od życia, które prowadziłam przez prawie 30 lat i o którym marzyłam odkąd skończyłam osiem lat. Trudno mi nawet o tym mówić. Busto Arsizio, mój ostatni zespół, poprosił mnie o pozostanie w klubie. W jakiej roli, zobaczymy - mówiła legendarna siatkarka w rozmowie z Corriere della Sera.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze