Rocky Boxing Night: Zmiana rywala w walce wieczoru. Z kim zmierzy się Youri Kalenga?

Sporty walki
Rocky Boxing Night: Zmiana rywala w walce wieczoru. Z kim zmierzy się Youri Kalenga?
fot. Informacja prasowa
Michal Plesnik (9-4, 7 KO) będzie rywalem Youri „El Toro” Kalengi (25-6, 18 KO) w walce wieczoru „Rocky Boxing Night".

Pogromca Igora Jakubowskiego i Pablo Sancheza – Michal Plesnik (9-4, 7 KO) będzie rywalem Youri „El Toro” Kalengi (25-6, 18 KO) w walce wieczoru „Rocky Boxing Night 8 im. Tadeusza Pietrzykowskiego”. Gala na wysokości 150 metrów nad ziemią odbędzie się w Gdańsku 23 kwietnia. Stawką pojedynku będzie pas Frankofoński organizacji WBC w wadze junior ciężkiej.

- Ukrainiec Stanislav Kutin (9-2, 8 KO), który miał być przeciwnikiem Youri Kalengi, poinformował o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Rozpoczął okres kwarantanny, więc niestety nie dojdzie do jego walki z “El Toro”. Ale cały czas w gotowości był Michal Plesnik i on w następny piątek zastąpi Stanislava Kutina – mówi organizujący wyjątkową gale Krystian Każyszka (Rocky Boxing Promotion). Prawdopodobnie nigdzie na świecie nie było jeszcze walk bokserskich na takiej wysokości.


Słowak Michal Plesnik w krótkim czasie dał się poznać polskiej publiczności z bardzo dobrej strony. Pod koniec poprzedniego roku w Wielkim Klinczu koło Kościerzyny niespodziewanie pokonał na punkty Igora Jakubowskiego (3-1, 2 KO), Olimpijczyka z Rio de Janeiro i byłego amatorskiego Wicemistrza Europy. Natomiast kilka tygodni później w Warszawie wygrał przed czasem z Kubańczykiem Pablo Sanchezem (0-1-1).


- Pierwotnie to właśnie Michal Plesnik miał być przeciwnikiem Youri Kalengi w walce o trofeum Frankofońskie WBC. Zresztą organizacja World Boxing Council zatwierdziła jego pierwszego jako rywala w 10-rundowej walce 23 kwietnia w Gdańsku. Niestety nie porozumieliśmy się finansowo, jego żądania w tamtym momencie były zbyt wysokie, dlatego zakończyliśmy rozmowy. Teraz wróciliśmy do negocjacji i udało się wypracować kompromis w sprawie wynagrodzenia Plesnika. Jest dobrze przygotowany, więc trudne zadanie przed Youri Kalengą, który ma ogromne aspiracje i chce zostać Mistrzem Świata wagi cruiser – przyznał Krystian Każyszka, który jest współpromotorem pięściarza pochodzącego z DR Konga.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wojna słowna między Tysonem Furym a Francisem Ngannou. Czy dojdzie do sensacyjnej walki?


W Olivia Business Centre, na najwyższym 34 piętrze wieżowca Olivia Star w Gdańsku, odbędzie się aż 9 pojedynków zawodowych. W drugiej walce wieczoru niepokonany Adrian Szczypior (6-0, 3 KO) spotka się z wracającym do boksu po dłuższej przerwie Damianem Mielewczykiem (12-5, 8 KO), który jako amator stoczył kilka walk z Maciejem Sulęckim.


- Dominik „Harwan” Harwankowski, 5-krotny Mistrz Polski, miał rywalizować z Artemem Ayvazidim (12-19-1, 5 KO), ale Ukrainiec przekazał, że wycofuje się z walki, gdyż nie osiągnie limitu wagi lekkiej. Wyzwanie przyjął bardzo doświadczony Krzysztof Rogowski (10-32, 5 KO) i on zaboksuje z Dominikiem. Z takim rutyniarzem to będą ciekawe rundy w boksie zawodowym dla rozpoczynającego karierę Harwankowskiego – uważa Krystian Każyszka.


W Gdańsku nie zabraknie znakomitych Kubańczyków trenujących na co dzień u Krzysztofa Blocka w klubie Walczak Poznań. W kat. półciężkiej Ihosvany Garcia (2-0, 1 KO) spotka się z Dominikiem Szalczykiem (1-1), zaś w super półśredniej Evander Rivera (2-0, 1 KO) z Węgrem Zoltanem Szabo (27-27, 12 KO).


Na podniebnej gali wyłoniony zostanie pierwszy finalista Turnieju Wagi Junior Ciężkiej, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Krystian Każyszka. Na dystansie 6 rund Damian Smagieł (1-0) powalczy z Rafałem Rzeźnikiem (1-0).


To nie koniec pięściarskich emocji w Trójmieście. Na ringu wystąpią m.in., w wadze junior ciężkiej młodziutki Paweł Nowaczyński (0-1), za którym bardzo trudny profesjonalny debiut z Igorem Jakubowskim, oraz w kategorii ciężkiej Jacek Chruślicki (5-0-1, 3 KO) – on z kolei ma w rozkładzie m.in. byłego Mistrza Polski kat. superciężkiej Mateusza Cielepałę.


Gala w Gdańsku nosi imię Tadeusza „Teddiego” Pietrzykowskiego, znakomitego pięściarza, patrioty, żołnierza, więźnia Auschwitz, ale i artysty. Kilkadziesiąt walk – przymuszany przez obozowych strażników - stoczył w obozach koncentracyjnych. W pamiętnej pierwszej walce w KL Auschwitz „Teddy", ważący wtedy 40 kilogramów, pokonał kapo Waltera Dunninga. Tadeusz Pietrzykowski tam poznał innych współwięźniów, m.in. Witolda Pileckiego i ojca Maksymiliana Kolbe.

 

 

Transmisja gali Rocky Boxing Night w kanałach sportowych Polsatu.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze