Trzy za trzy! Bucki efektownie odpowiedział Śliwce (WIDEO)

Aleksander Śliwka i Jakub Bucki byli czołowymi siatkarzami swoich drużyn w finale PlusLigi.

Drugi mecz finałowy PlusLigi dostarczył sporo emocji. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz drugi pokonali Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i wywalczyli mistrzostwo Polski. Ważną rolę w grze obu ekip odegrała zagrywka, a ciekawy pojedynek w tym elemencie stoczyli Aleksander Śliwka i Jakub Bucki.

Siatkarze ZAKSY rozpoczęli to spotkanie bardzo efektownie. Już na początku meczu przyjmujący ekipy gości Aleksander Śliwka zdobył trzy punkty z rzędu bezpośrednio z zagrywki (1:6). Trener Andrea Gardini musiał poprosić o czas, by przerwać imponującą serię rywala.

Wydawało się, że trudno będzie komukolwiek powtórzyć taki wyczyn w tym spotkaniu, tymczasem nie trzeba było na to długo czekać. Już w drugim secie trzy punkty z rzędu z pola serwisowego zdobył rezerwowy atakujący jastrzębian Jakub Bucki. Tym razem to trener Nikola Grbić musiał poprosić o przerwę.

Po meczu siatkarz Jastrzębskiego Węgla był w znacznie lepszym humorze od swego rywala. Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1 i przypieczętował zdobycie mistrzostwa Polski. Bucki został natomiast wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania.