NHL: Vegas Golden Knights dogonili lidera ligi. Washington Capitals nie wykorzystali szansy

Vegas Golden Knights dogonili już lidera NHL

Hokeiści Vegas Golden Knights wygrali na wyjeździe z Anaheim Ducks 5:2 i zrównali się punktami z Colorado Avalanche, którzy do tej pory mieli najlepszy dorobek w lidze NHL. Szansę na dogonienie lidera mieli Washington Capitals, ale ją zmarnowali.

W niedzielnym meczu "Złoci Rycerze" ani raz nie oddali prowadzenia. Co prawda odnotowali mniej strzałów od "Kaczorów" - 29:35, ale byli dużo bardziej skuteczni. Mark Stone, Max Pacioretty i Nicolas Roy strzelili po golu oraz zanotowali po asyście.

W ligowej tabeli Golden Knights zrównali się z Colorado Avalanche, obie drużyny mają po 64 punkty. "Lawina" rozegrała jednak jedno spotkanie mniej.

Szansy na ogonienie lidera nie wykorzystali Washington Capitals (62 pkt), którzy przegrali w Bostonie z Bruins 3:6.

Przy stanie 0:2, tuż przed końcem pierwszej tercji, kontaktowego gola dla stołecznego klubu zdobył T.J. Oshie. Zaraz na początku drugiej wyrównał na 2:2, a po chwili Capitals wygrywali 3:2 po bramce Anthony'ego Manthy. To była 25. minuta i od tego czasu trafiali już tylko hokeiści Bruins.

Po dwa gole dla gospodarzy strzelili kapitan Patrice Bergeron, Czech David Krejci i Brad Marchand, który osiągnął granicę 700 punktów w karierze.

W spotkaniu Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs (3:2 po dogrywce) swoją setną bramkę w NHL zdobył William Nylander.

Na końcu stawki w NHL są Buffalo Sabres - 31 pkt. W niedzielę "Szable" pokonały Pittsburgh Penguins 4:2. Strzelanie rozpoczął w 26. sekundzie Fin Arttu Ruotsalainen, a dwukrotnie do siatki "Pingwinów" trafił Sam Reinhart.