Zbigniew Boniek ostro o Superlidze. "Futbol jest dla wszystkich"

Piłka nożna
Zbigniew Boniek ostro o Superlidze. "Futbol jest dla wszystkich"
fot. PAP
Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek skrytykował projekt, który rozgrzał w ostatnim czasie świat wielkiego futbolu. Zdaniem byłego kapitana reprezentacji Superliga to format stworzony przez osoby, które nie wiedzą na czym polega sport.

Prezes PZPN podzielił się swoimi przemyśleniami na Twitterze.

 

"Futbol jest dla wszystkich. Dzieciaki śnią po nocach granie w Reprezentacji swojego kraju i wygranie Ligi Mistrzów. Superliga to projekt biznesowy ludzi, którzy nie wiedzą co to znaczy rywalizacja sportowa..." - napisał.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Quo vadis futbolu? Czyli co wiemy o Superlidze

 

Pomysł stworzenia Superligi, gdzie miałyby rywalizować największe kluby świata, ujrzał światło dzienne zaledwie kilkanaście godzin temu. 

 

W nowych rozgrywkach miałoby wziąć udział co najmniej 12 drużyn z najsilniejszych lig Europy. Gotowe do gry są Manchester United, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham i Liverpool z Anglii, Real Madryt, Atletico Madryt i FC Barcelona z Hiszpanii oraz AC Milan, Inter Mediolan i Juventus z Włoch. Zakładają one rezygnację z gry w Lidze Mistrzów (lub Lidze Europy) przy jednoczesnej rywalizacji w rozgrywkach ligowych we własnych krajach.

 

Projekt spotkał sie ostrą krytyką UEFA, którą podzieliły ligi piłkarskie w Anglii, Włoszech i Hiszpanii. Opublikowały one oświadczenie, w którym zagroziły klubom, dążącym do założenia Superligi. Karą miałoby być wykluczenie z wszelkich innych rozgrywek. Co ciekawe, piłkarska rewolucja nie przypadła do gustu również i fanom futbolu.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie