MŚ w hokeju kobiet odwołane! Wszystko przez koronawirusa

Zimowe
MŚ w hokeju kobiet odwołane! Wszystko przez koronawirusa
fot. Cyfrasport
Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie kobiet zostały odwołane.

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie kobiet, które miały się odbyć w dniach 6-16 maja w kanadyjskich miastach Halifax i Truro, zostały odwołane z powodu wzrostu liczby przypadków zachorowań na COVID-19 w tym kraju.

Informację podała tamtejsza federacja (Hockey Canada) na dzień przed spodziewanym przylotem wszystkich dziesięciu drużyn, które miały rozpocząć kwarantannę przed turniejem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska wygrała Hokejowy Turniej Trójmorza

 

Organizatorzy musieli odwołać mistrzostwa wskutek decyzji rządu prowincji Nowa Szkocja, wprowadzającego nowe obostrzenia, m.in. ograniczenia w podróżowaniu.

 

- To bardzo rozczarowująca wiadomość, gdy do turnieju zostało tylko kilka tygodni - skomentował prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) Rene Fasel.

 

- Jesteśmy przekonani, że dysponowaliśmy odpowiednimi środkami bezpieczeństwa, aby chronić zawodniczki, oficjeli, widzów i wszystkich mieszkańców Halifax i Truro, w oparciu o doświadczenia IIHF i Hockey Canada z organizacji mistrzostw świata juniorów w Edmonton. Musimy jednak przyjąć decyzję rządu - dodał Fasel. 

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze