Bundesliga: Wszystkie kluby udadzą się na izolację

Piłka nożna
Bundesliga: Wszystkie kluby udadzą się na izolację
fot. PAP/EPA
Kluby piłkarskie z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w Niemczech udadzą się na izolację.

Kluby piłkarskie z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w Niemczech udadzą się na izolację, aby zmniejszyć ryzyko zakażeń koronawirusem i zakończyć sezon zgodnie z planem. Od 12 maja zawodnicy oraz członkowie sztabów będą skoszarowani w reżimie sanitarnym.

W kwietniu ognisko COVID-19 pojawiło się w Hercie Berlin, której barw broni Krzysztof Piątek, oraz w trzech klubach 2. Bundesligi, co doprowadziło do odwołania spotkań. Z powodu rozpoczynających się 11 czerwca mistrzostw Europy nie ma dużego pola do przekładania meczów.

 

Zobacz także: Euro 2020: Kalendarz reprezentacji Polski na 50 dni przed turniejem

 

Od 3 maja zawodnicy oraz członkowie sztabów będą mogli przebywać tylko w domach oraz klubowych ośrodkach, a od 12 maja, na dwie kolejki przed końcem sezonu, udadzą się na zgrupowania w reżimie sanitarnym.

 

Ostatnia kolejka zaplanowana jest na 22 maja, ale później muszą jeszcze zostać rozegrane baraże decydujące o spadkach i awansach. Po 30 kolejkach blisko mistrzostwa jest Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego. Bawarczycy prowadzą w tabeli i mają dziesięć punktów przewagi nad drugim RB Lipsk.

 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze