PZPN: Rozważamy kilka opcji w kwestii bazy pobytowej podczas Euro 2020

Piłka nożna
PZPN: Rozważamy kilka opcji w kwestii bazy pobytowej podczas Euro 2020
fot. Cyfrasport
PZPN bierze obecnie pod uwagę kilka opcji, jeżeli chodzi o wybór bazy polskich piłkarzy na mistrzostwa Europy.

PZPN bierze obecnie pod uwagę kilka opcji, jeżeli chodzi o wybór bazy polskich piłkarzy na mistrzostwa Europy. - O szczegółach poinformujemy po podpisaniu umowy - powiedział rzecznik prasowy federacji i team menedżer kadry narodowej Jakub Kwiatkowski.

Kadra Paulo Sousy miała pierwotnie zamieszkać w ośrodku w Portmarnock pod Dublinem, ponieważ w stolicy Irlandii planowano dwa mecze grupy E z udziałem biało-czerwonych - 14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją.

 

Dublin, podobnie jak Bilbao, gdzie Polska miała grać 19 czerwca z Hiszpanią, z powodu restrykcji związanych z pandemią nie dał jednak gwarancji wpuszczenia przynajmniej części widzów na mecze ME. A to był warunek UEFA, aby zachować prawo współorganizacji turnieju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kalendarz reprezentacji Polski na 50 dni przed turniejem

 

Podczas piątkowych obrad Komitetu Wykonawczego UEFA zdecydowano, że Polska dwa mecze - ze Słowacją i Szwecją - rozegra w Sankt Petersburgu, natomiast z Hiszpanią zmierzy się w Sewilli.

 

To z kolei oznacza zmianę bazy przez reprezentację Sousy, pobyt w Portmarnock jest już nieaktualny. Według medialnych informacji możliwe, że kadra zamieszka w jednym z ośrodków w Polsce, choć PZPN tego na razie nie potwierdza.

 

- Bierzemy pod uwagę różne scenariusze, jest ich kilka. O wszystkim poinformujemy dopiero wówczas, gdy będą podpisane stosowne umowy. Kiedy to nastąpi? Trudno powiedzieć, prowadzimy rozmowy i na razie za wcześnie na szczegóły - powiedział Jakub Kwiatkowski.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie