Timofiej Łapszyn zdyskwalifikowany na rok za doping

Zimowe
Timofiej Łapszyn zdyskwalifikowany na rok za doping
fot. PAP
Timofiej Łapszyn został zdyskwalifikowany na rok za stosowanie niedozwolonych substancji.

Rosyjski biathlonista Timofiej Łapszyn został zdyskwalifikowany na rok za stosowanie niedozwolonych substancji - poinformował Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie. Reprezentujący Koreę Płd. od 2017 roku sportowiec ma prawo startu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Łapszyn był tymczasowo zawieszony przez walczący z dopingiem w tej dyscyplinie organ Biathlon Integrity Unit od września ubiegłego roku. Wówczas ponowna analiza próbki z 2013 roku wykazała obecność w organizmie zakazanej substancji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Justyna Kowalczyk-Tekieli dyrektorem sportowym Polskiego Związku Biathlonu

 

Zwykle w takich przypadkach obowiązuje dwuletnia dyskwalifikacja, jednak w toku śledztwa ustalono, że Rosjanin przyjął środek poprzez aerozol do nosa i celem zawodnika nie było poprawienie wydolności organizmu i oszukiwanie.

 

- Timofiej Łapszyn został ukarany 12-miesięcznym okresem dyskwalifikacji począwszy od ogłoszenia wyroku (23 kwietnia 2021), uwzględniając okres tymczasowego zawieszenia od 23 września 2020 - napisano w komunikacie CAS.

 

To oznacza, że Łapszyn będzie mógł przystąpić do rozpoczynającego się pod koniec listopada sezonu Pucharu Świata w biathlonie, a także wziąć udział w zimowych igrzyskach olimpijskich w lutym 2022 roku.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze