MŚ w bobslejach: Odległe miejsca Polaków

Polacy zajęli odległe miejsca.

Niemka Laura Nolte obroniła w niemieckim Winterbergu tytuł mistrzyni świata w bobslejowych jedynkach kobiet. W męskich dwójkach złoty medal wywalczyli jej rodacy Francesco Friedrich i Alexander Schueller. Polacy zajęli odległe miejsca.

Nolte w dwudniowej rywalizacji wyprzedziła o 0,18 s Amerykankę Elana Meyers Taylor i 0,23 s rodaczkę Lisa Buckwitz.

Jedyna z Polek - Linda Weiszewski - zajęła 19. miejsce w stawce 26 zawodniczek. W czterech ślizgach do złotej medalistki straciła 3,21 s.

Friedrich zdobył ósmy tytuł mistrza świata w bobslejach dwójkach. 33-latek przez prawie 15 miesięcy pozostawał bez zwycięstwa w tej konkurencji. Miejsca na podium uzupełnili jego rodacy - srebro wywalczyli mistrzowie Eoropy Adam Ammour i Issam Ammour, którzy stracili 0,34 s, a brąz przypadł w udziale broniącemu tytułu duetowi Johannes Lochner - Georg Fleischhauer, który stracił 0,47.

W tej konkurencji wystąpiły dwie polskie załogi. Aleksy Boron i Bartosz Sienkiewicz zostali sklasyfikowani na 24. miejscu - 2.47,81 za zwycięzcami. Ostatnią, 27. pozycję zajęli Radosław Sobczyk i Seweryn Sosna - strata 2.48,35.