NHL: Hat-trick Sama Reinharta i przerwana seria zwycięstw Boston Bruins

Dzień po porażce 1:5, Buffalo Sabres pokonali Boston Bruins 6:4

W meczu ligi NHL Ukko-Pekka Luukkonen obronił 36 strzałów, ale nie może być w pełni zadowolony ze swojego debiutu. Bramkarz Buffalo Sabres przepuścił bowiem cztery uderzenia. Jego Buffalo Sabres wygrali jednak z Boston Bruins 6:4, przerywając serię sześciu zwycięstw rywali. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się środkowy napastnik "Szabli" Sam Reinhart. Dzień wcześniej w spotkaniu tych samych drużyn lepsi byli Bruins, którzy zwyciężyli 5:1.

Z powodu kontuzji w bramce ekipy z Buffalo nie mogli zagrać m.in. Linus Ullmark i Carter Hutton, więc szansę dostał 22-letni Fin Luukkonen. To już piąty w tym sezonie bramkarz Sabres. Z 40 strzałów rywali obronił 36, więc po debiucie usłyszał pochwały. Bohaterem spotkania był Reinhart, który trzy razy pokonał bramkarza Bruins.

W 45. minucie, po drugim golu środkowego napastnika, gospodarze prowadzili 5:1. Wtedy stało się coś nieoczekiwanego dla fanów drużyny z Buffalo, bowiem zawodnicy Bruins między 53. a 58. minutą zdobyli trzy bramki i przegrywali już tylko 4:5.

Goście zaryzykowali i wycofali bramkarza, a podczas rozgrywania akcji nie popisał się David Pastrnak. Czech zagrał krążek wprost pod kij Reinharta, a ten posłał go do pustej bramki.

W Los Angeles zespół Kings przegrał z Minnesota Wild 2:4, a dwa gole dla zwycięzców strzelił Kirił Kaprizow. W debiutanckim sezonie w NHL Rosjanin ma na koncie już 21 bramek i 40 punktów.

W obecnych rozgrywkach w ośmiu występach przeciwko Kings Kaprizow strzelił sześć goli i miał trzy asysty.