15-latka zginęła podczas treningu na torze motocrossowym w Lipnie

Moto
15-latka zginęła podczas treningu na torze motocrossowym w Lipnie
fot. PAP
15-letnia dziewczyna zginęła podczas treningu na torze motocrossowym w Lipnie.

15-letnia dziewczyna zginęła podczas treningu na torze motocrossowym w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie) - poinformowała w niedzielę oficer prasowa policji w tym mieście podkom. Małgorzata Małkińska. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

"Informację o reanimowaniu osoby, która upadła na torze motocrossowym otrzymaliśmy wczoraj po godzinie 14.00. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, służby medyczne prowadziły reanimację. Okazało się, że poszkodowaną jest 15-latka z Gdyni. Niestety obrażenia, jakich doznała w wyniku upadku, doprowadziły do śmierci" - powiedziała PAP podkom. Małgorzata Małkińska.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zamieni skok w dal na rzecz... bobsleja! Wielkie wyzwanie mistrza olimpijskiego

 

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że dziewczyna wyskoczyła na motocyklu z górki, straciła panowanie nad pojazdem i upadła.

"Na ten moment nie ustaliliśmy osób, które widziały moment zdarzenia. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Przy takich wypadkach zazwyczaj przyjmuje się wstępnie taką kwalifikację. Chodzi o wykluczenie działania osób trzecich, którego jednak nie zakładamy w tej sprawie" - wskazała rzecznik prasowa policji w Lipnie.

 

Z informacji przekazanych PAP wynika, że młoda zawodniczka była na torze w Lipnie z trenerem, który prowadził zajęcia.

 

Podkom. Małkińska potwierdziła PAP, że dwa lata temu na tym torze również doszło do śmiertelnego wypadku. Wówczas zginęła 15-latka z Lublina.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze