Carabao Cup: Manchester City - Tottenham. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Manchester City i Tottenham Hotspur zmierzą się finale Carabao Cup. Jak bohaterowie niedawnego skandalu z Superligą sprawdzą się w bezpośrednim pojedynku o Puchar Ligi Angielskiej? Relacja i wynik meczu Manchester City - Tottenham od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

Czas na angielski futbol w najlepszym wydaniu. W finale Carabao Cup zagrają dwie piłkarskie potęgi: Manchester City oraz Tottenham Hotspur. Obie drużyny mają chrapkę na zwycięstwo, zwłaszcza że ewentualna wygrana mogłaby przywrócić nadszarpnięte pomysłem Superligi zaufanie kibiców, którzy krytycznie odnieśli się do idei rywalizacji w elitarnej „15”. Zarówno „The Citizens” jak i „Spurs” mieli wchodzić w skład założycielski nowego tworu, ale presja ze strony fanów i UEFA była zbyt wielka, w związku z czym mocarstwowe plany Superligi legły w gruzach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent Barcelony broni Superligi. "To konieczność"

 

Obu ekipom pozostała jednak rywalizacja w lidze, a także ligowym pucharze jakim jest Carabao Cup. Biorąc pod uwagę rozstrzygnięcia z ostatnich lat zdecydowanym faworytem będą zawodnicy z Manchesteru. Podopieczni Pepa Guardioli wygrali trzy puchary z rzędu i wydają się pewnie zmierzać po kolejny także w tym roku.

 

Motywacji nie zabraknie także w ekipie Tottenhamu, która czeka na jakiekolwiek trofeum już 13 lat. Ostatni triumf „Spurs” to właśnie Puchar Ligi Angielskiej zdobyty w sezonie 2007/08, a o tym jak dawno to było świadczy fakt, że w ataku londyńskiej ekipy występowali wówczas Robbie Keane i Dimitar Berbatow.

 

Głód sukcesu w Tottenhamie jest już bardzo duży, a świadczyć o tym mogą drastyczne kroki jakie niedawno podjął prezes klubu Daniel Levy. Anglik zwolnił Jose Mourinho na sześć dni przed meczem z City godząc się tym samym na wypłacenie Portugalczykowi odprawy rzędu 30 milionów euro. Do końca sezonu zespół ma prowadzić 29-letni Ryan Mason, który postawił już pierwszy krok w nowej roli wygrywając w lidze 2:1 z Southampton. Tym razem jednak przed byłym zawodnikiem klubu prawdziwy chrzest bojowy.

 

Relacja i wynik meczu Manchester City - Tottenham od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze