Media: Andrea Anastasi kandydatem na trenera Sir Safety Perugia

Siatkówka
Media: Andrea Anastasi kandydatem na trenera Sir Safety Perugia
fot. Cyfrasport
Andrea Anastasi

W najbliższych dniach w Perugii powinna zapaść decyzja odnośnie nowego trenera. Kandydatem na następcę Vitala Heynena jest Andrea Anastasi, który prowadzi Vervę Warszawa Orlen Paliwa.

Anastasi był łączony z Perugią już wcześniej. Gdy zwolniono Heynena, spekulacje wróciły. Tym razem poinformował o tym dziennikarz "La Gazzetta dello Sport" Gian Luca Pasini. Znalezienie następcy Vitala Heynena ma być priorytetem dla właściciela Perugii Gino Sirciego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarze Cucine Lube Civitanova mistrzami Włoch!

 

Czy Anastasi byłby skłonny wrócić do Włoch? Wiele będzie zależeć od dalszych losów warszawskiego klubu. - Mamy pewien plan, ale na razie kluczowa jest niepewność co do kwestii właściciela klubu. Mam nadzieję, że jak najszybciej to się wyjaśni. (...) Na razie nic nie możemy zrobić, bo czekamy na decyzje dotyczące dalszych losów klubu - mówił kilka dni temu w rozmowie z PAP.

 

Anastasi od wielu lat pracuje poza ojczyzną. Na Półwyspie Apenińskim jako trener ligowy prowadził Brescię (1994-1995), Montichiari (1995-1999) i Piemonte (2003-2005). Był także selekcjonerem reprezentacji Włoch (2007-2010).

 

W sezonie 2020/2021 Perugia wywalczyła wicemistrzostwo i dotarła do finału Pucharu Włoch. W barwach tej drużyny występowali reprezentanci Polski, czyli Wilfredo Leon i Maciej Muzaj.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze