WT w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak odpadli w ćwierćfinale w Cancun

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak odpadli w ćwierćfinale w Cancun
fot. PAP
Piotr Kantor i Bartosz Łosiak odpadli w ćwierćfinale World Touru w siatkówce plażowej w Cancun.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Norwegami Andersem Molem i Christianem Soerumem 1:2 (24:22, 14:21, 13:15) w ćwierćfinale World Touru w siatkówce plażowej w meksykańskim Cancun.

Później zawodnicy z Norwegii wygrali jeszcze z brazylijską parą Alison/Alvaro Filho 2:1 (21:8, 18:21, 15:12) i są już w finale, w którym zmierzą się z katarskim duetem Cherif Younousse/Ahmed Tijan. Tydzień temu Mol i Soerum triumfowali w pierwszych zawodach w Cancun.

 

ZOBACZ TAKŻE: WT w siatkówce plażowej: Dwa polskie duety awansowały do 1/8 finału

 

W drugiej imprezie z Polaków w "ósemce" znaleźli się Kantor i Łosiak, zaś w 1/8 finału odpadli Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. W barażu o tę fazę rywalizacji wyeliminowani zostali Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Fazy grupowej nie przeszły Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, zaś na eliminacjach start zakończyli Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk.

 

W finale kobiet Brazylijki Agatha Bednarczuk i Eduarda Santos Lisboa spotkają się z Rosjankami Nadieżdą Makroguzową i Swietłaną Chołominą.

 

W kalendarzu są łącznie trzy turnieje WT w Cancun. Wszystkie czterogwiazdkowe (rangę zawodów cyklu wyznacza pięciostopniowa skala) i kluczowe dla ekip walczących o punkty do olimpijskiego rankingu, z którego można awansować na igrzyska w Tokio. Z polskich par szczególne znaczenie ma to dla Kantora i Łosiaka. Fijałek i Bryl są już pewni wywalczenia przepustki na tej podstawie.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze