PlusLiga: Joshua Tuaniga wypełni swój kontrakt ze Ślepskiem

Siatkówka
PlusLiga: Joshua Tuaniga wypełni swój kontrakt ze Ślepskiem
fot. Cyfrasport
Reprezentant USA Joshua Tuaniga zostaje w Suwałkach.

W sezonie 2021/22 barwy MKS Ślepsk Malow Suwałki nadal będzie reprezentował Joshua Tuaniga. Amerykański rozgrywający wypełni tym samym obowiązujący dwuletni kontrakt.

Joshua Tuaniga trafił do Suwałk w 2019 roku z Long Beach State University w Stanach Zjednoczonych. Największymi atutami amerykańskiego rozgrywającego są przebojowość, kreatywność i świetny przegląd pola. Na uniwersyteckim etapie kariery, zdobył nagrodę AVCA (Amerykańskie Stowarzyszenie Trenerów Siatkówki), która jest uhonorowaniem dokonań w rozgrywkach uniwersyteckich i pewnego rodzaju „namaszczeniem” na siatkarza światowego poziomu. Tak też się stało. Sympatyczny 24-letni reprezentant USA dał się poznać w debiutanckim sezonie w PlusLidze z bardzo dobrej strony i szybko zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala.

 

Zobacz także: Końcowa klasyfikacja PlusLigi 2020/21

 

W sezonie 2020/2021 Tuaniga ustabilizował swoją grę jeszcze bardziej i stał się bardzo pewnym punktem drużyny, czego dowodem jest rozegranie 28 spotkań, spora ilość punktów i duży wkład w awans biało-niebieskich do fazy play-off PlusLigi. MKS Ślepsk Malow Suwałki zajął ostatecznie siódme miejsce w końcowej klasyfikacji.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ślepsk Malow Suwałki (@slepsk.suwalki)

 

Tuaniga w dwóch sezonach w PlusLidze rozegrał 58 meczów, zdobył w nich 113 punktów (68 w ataku + 25 asów serwisowych + 20 punktowych bloków).

RM, Polsat Sport, slepsksuwalki.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie