Serie A: Napoli już na podium. AC Milan upokorzony w Rzymie

Gianluigi Donnarumma trzykrotnie wyciągał piłkę z bramki.

Piłkarze Napoli, z Piotrem Zielińskim w składzie, pokonali na wyjeździe Torino 2:0 i awansowali z piątego na trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy włoskiej. Ostatnim akordem 33. kolejki było spotkanie w Rzymie, gdzie Lazio wygrało z AC Milan 3:0.

W Turynie mecz był rozstrzygnięty praktycznie już po kwadransie i bramkach Francuza Tiemoue Bakayoko oraz Nigeryjczyka Victora Osimhena. Na listę strzelców mógł się wpisać także Zieliński, ale w 40. minucie trafił w słupek. Polak grał do 59. minuty, zastąpiony przez Belga Driesa Mertensa. Dwie minuty przed tą zmianą na boisku w ekipie Torino pojawił się inny reprezentant Polski Karol Linetty. Gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę - w 86. minucie czerwoną kartkę otrzymał Rolando Mandragora.

W Rzymie Lazio pewnie wygrało z Milanem 3:0 po dwóch trafieniach Argentyńczyka Joaquina Correi i jednym Ciro Immobile. Dla stołecznej drużyny był to bardzo ważny mecz, przedłużający jej nadzieje na występ w Lidze Mistrzów.

Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu prowadzi z dużą przewagą Inter Mediolan - 79 pkt, ale za jego plecami jest bardzo ciasno. Drugie miejsce zajmuje Atalanta Bergamo - 68, dalej są trzy zespoły z dorobkiem 66 pkt - Napoli, Juventus Turyn i Milan, a za nimi Lazio - 61 pkt, które ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Torino.

Cztery najlepsze drużyny wystąpią w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Walka o trzy miejsca, bo Inter jest praktycznie poza zasięgiem rywali, powinna toczyć się aż do ostatniej kolejki zaplanowanej na 23 maja.