EBL: Enea Zastal BC Zielona Góra górą w pierwszym meczu finałowym

W pierwszym meczu finałowym Energa Basket Ligi rozgrywanym w Arenie Ostrów Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 89:75. Drugie spotkanie w czwartek o godz. 20:30.

Początek spotkania układał się po myśli zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego, który po trafieniu Chrisa Smitha prowadził 10:5. Z drugiej strony świetnie radził sobie jednak Geoffrey Groselle, a dzięki akcji Krisa Richarda rywale zbliżyli się na zaledwie dwa punkty. Mark Ogden oraz Denzel Andersson utrzymywali ciągle przewagę Arged BMSlam Stali. Po 10 minutach było 23:19. Drugą kwartę ekipa trenera Igora Milicicia również starała się rozpocząć z dużą energią - dlatego po kolejnym trafieniu Anderssona różnica wynosiła już osiem punktów. Enea Zastal odpowiadał trójkami w wykonaniu Janisa Berzinsa i Skylera Bowlina, a po rzucie Groselle’a był już remis! Jak odpowiedziała Arged BMSlam Stal? Serią 8:0, w której szczególnie wyróżniał się Smith. Trójka Jakuba Garbacza ustawiła wynik po pierwszej połowie na 44:35.

Kris Richard na początku trzeciej kwarty starał się zmieniać sytuację na korzyść swojej drużyny. Kolejne zagranie Amerykanina zbliżyło Enea Zastal na zaledwie punkt! Ostatecznie skończyło się na serii 14:0, a po trafieniach Rolandsa Freimanisa przewaga wynosiła cztery punkty. W tej części meczu Arged BMSlam Stal zdobyła zaledwie 11 punktów, a to oznaczało, że zielonogórzanie po 30 minutach prowadzili 59:55. W kolejnej kwarcie przewaga zespołu trenera Żana Tabaka wzrosła nawet do 14 punktów po akcji Skylera Bowlina. Ostrowianie grali teraz bardzo nerwowo, a w dodatku mieli problemy ze skutecznością. Enea Zastal kontrolował sytuację, w czym pomagali Groselle oraz Bowlin. Ostatecznie wygrał 89:75.

Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 89:75 (19:23, 16:21, 24:11, 30:20)

Zastal Enea BC Zielona Góra: Kris Richard 23, Geoffrey Groselle 17, Skyler Bowlin 13, Rolands Freimanis 10, David Brembly 10, Janis Berzins 10, Cecil Williams 2, Krzysztof Sulima 2, Łukasz Koszarek 2, Kacper Traczyk 0

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Josip Sobin 14, Chris Smith 13, James Florence 13, Roland Denzel Andersson 12, Trey Kell 10, Jakub Garbacz 7, Mark Ogden 4, Jarosław Mokros 2, Szymon Ryżek 0

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 1-0 dla Zastalu. Drugie spotkanie rozegranie zostanie w czwartek w Ostrowie Wlkp.