EBL: Odpowiedź Arged BMSlam Stali! Remis w finale

EBL: Odpowiedź Arged BMSlam Stali! Remis w finale.

Jest szybka odpowiedź Arged BMSlam Stali w finale Energa Basket Ligi! Ostrowianie w drugim meczu pokonali Enea Zastal BC Zielona Góra 87:71, a to oznacza remis 1-1 w serii. Spotkanie nr 3 w sobotę od 19:30 w Polsat Sport Extra.

Pierwsze punkty Arged BMSlam Stal zdobyła dopiero po czterech minutach, ale to nie był problem, ponieważ wynik w tym momencie to 3:3. Obie drużyny miały spore trudność z konstruowaniem ofensywy. To ostrowianie starali się przejąć inicjatywę, a dzięki trójce Jarosława Mokrosa uciekali na siedem punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 16:9. Drugą kwartę Enea Zastal rozpoczął od małej serii 5:0 i po rzucie Rolandsa Freimanisa zdecydowanie zbliżyli się do rywali. Po późniejszej trójce Łukasza Koszarka był już remis! Podobne rzuty z dystansu Jakuba Garbacza ponownie zmieniały jednak sytuację. Teraz to ekipa trenera Igora Milicicia kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po rzucie wolnym Denzela Anderssona pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:31.

Dzięki trójkom Skylera Bowlina oraz Rolandsa Freimanisa zielonogórzanie zbliżyli się nawet na trzy punkty na początku trzeciej kwarty. Arged BMSlam Stal zareagowała na to rewelacyjną serią 10:0, co sprawiało, że ponownie miała sporo spokoju. Po późniejszych rzutach wolnych Jamesa Florence’a różnica wynosiła już 16 punktów. Ostatecznie dzięki trójce Anderssona po 30 minutach było 64:48. W kolejnej części spotkania, nawet gdy ekipa trenera Żana Tabaka zmniejszała straty, to szybkie trójki Florence’a i Garbacza pozwalały odetchnąć ekipie z Ostrowa Wielkopolskiego. Już do samego końca to właśnie ta drużyna całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyła 87:71.

Najlepszym strzelcem ostrowian był Jakub Garbacz z 18 punktami. Geoffrey Groselle zdobył dla drużyny z Zielonej Góry 26 punktów i 6 zbiórek.

Skrót meczu Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.:

Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 71:87 (9:16, 22:21, 17:27, 23:23).

Zastal Enea BC Zielona Góra: Geoffrey Groselle 26, Rolands Freimanis 9, Kris Richard 8, Janis Berzins 8, Skyler Bowlin 7, Łukasz Koszarek 7, David Brembly 6, Cecil Williams 0, Krzysztof Sulima 0, Filip Put 0.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Jakub Garbacz 18, Trey Kell 17, Chris Smith 16, James Florence 14, Roland Denzel Andersson 11, Mark Ogden 6, Jarosław Mokros 3, Szymon Ryżek 2, Josip Sobin 0, Maciej Kucharek 0.

Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 1-1. Spotkanie nr 3 w sobotę od 19:30 w Polsat Sport Extra.