EBL: 12-0! WKS Śląsk Wrocław nadal niepokonany

Andrej Urlep

WKS Śląsk Wrocław pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w Energa Basket Lidze! Tym razem wrocławianie wygrali z Suzuki Arką Gdynia 87:80.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, chociaż częściej na prowadzenie wychodzili gospodarze, którzy mogli liczyć chociażby na Jeremiah Martina czy Aleksandra Dziewę. W ekipie gości najwięcej zależało z kolei od Novaka Musicia oraz Jamesa Florence’a. Ostatecznie dzięki zagraniu Szymona Tomczaka po 10 minutach było 22:19. Kolejną część meczu od serii 8:2 rozpoczął WKS Śląsk i po kolejnych zagraniach Martina uciekał na dziewięć punktów. Gdynianie wykorzystywali momenty niemocy ofensywnej zespołu trenera Andreja Urlepa i po trafieniu Musicia zbliżali się na cztery punkty. Rywale szybko odpowiedzieli na to swoją serią 7:0, a dzięki akcji Łukasza Kolendy opanowali sytuację. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:35 (aż 30 punktów dla gości zdobył duet Florence - Musić).

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Krzysztofa Szubargi ponownie odrabiała straty. Dzięki trójce Bartłomieja Wołoszyna i kontrze Novaka Musicia był już remis. Po chwili akcja Jordana Harrisa oznaczała już prowadzenie tej ekipy. Szybkie zagrania Ivana Ramljaka i Łukasza Kolendy zmieniały ponownie sytuację. Ostatecznie jednak dzięki kolejnym rzutom wolnym Florence’a po 30 minutach było 59:60! W kolejnej części meczu swoje rzuty z dystansu trafiali Aleksander Dziewa i Daniel Gołębiowski, a wrocławianie uciekali nawet na siedem punktów. Suzuki Arka znowu doprowadzała do remisu, ale po późniejszej serii 9:0 zespół trenera Urlepa mógł być spokojny. Szalone trójki z 10 metrów Florence’a już niczego nie zmieniały. WKS Śląsk wygrał ostatecznie 87:80.

Śląsk Wrocław – Suzuki Arka Gdynia 87:80 (22:19, 19:16, 18:25, 28:20)

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 22, Jeremiah Martin 16, Kodi Justice 16, Ivan Ramljak 10, Łukasz Kolenda 9, Daniel Gołębiowski 7, Aleksander Wiśniewski 4, Szymon Tomczak 2, Artsiom Parachouski 1

Suzuki Arka Gdynia: James Florence 34, Novak Music 18, Adrian Bogucki 12, Jordan Harris 7, Trey Wade 6, Bartłomiej Wołoszyn 3, Dominik Wilczek 0, Wiktor Sewioł 0, Aleksy Janiec 0