EBL: Legia Warszawa lepsza od Trefla Sopot

Legia Warszawa - Trefl Sopot

Legia Warszawa pokonała Trefla Sopot 79:71 w jedynym czwartkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Zespół z Warszawy bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie - od prowadzenia 10:4, a aż osiem punktów na swoim koncie miał już Travis Leslie. Trefl nie mógł się rozkręcić w ataku, a po zagraniach Geoffreya Groselle’a gospodarze mieli aż 10 punktów przewagi. Dopiero późniejsze trójki Andrzeja Pluty i Jeana Salumu zbliżały przyjezdnych. Ostatecznie jednak po rzutach wolnych Dariusza Wyki po 10 minutach było 25:14. W drugiej kwarcie obie drużyny nie zachwycały grą w ofensywie, ale większe problemy w tym elemencie miała drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego. Dzięki zagraniom Rolandsa Freimanisa oraz Ivicy Radicia sopocianie zbliżyli się na zaledwie trzy punkty. Mecz się zdecydowanie wyrównał, chociaż gospodarze nie chcieli pozwolić na nic więcej. Ostatecznie dzięki akcji Billy’ego Garretta pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:30.

Travis Leslie i Grzegorz Kulka świetnie rozpoczęli trzecią kwartę - po ich trafieniach ekipa z Warszawy miała już 13 punktów przewagi. Straty starał się odrabiać Garrett Nevels, ale to nie wystarczało na przeciwników. Wsady Dariusza Wyki i Raya McCalluma pobudziły Legię, która kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie po 30 minutach prowadziła 57:46. Drużyna trenera Żana Tabaka w kolejnej części meczu długo nie była w stanie efektywnie odrobić strat. Dopiero po późniejszej trójce Andrzeja Pluty zbliżyła się na sześć punktów. Błyskawicznie Groselle i Leslie opanowali jednak sytuację. Sopocianie do samego końca byli dość blisko, ale Legia nadal była lepsza. Ostatecznie zwyciężyła 79:71.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Travis Leslie z 23 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Andrzej Pluta - zdobył 19 punktów i 4 asysty.

Legia Warszawa - Trefl Sopot 79:71 (25:14, 11:16, 21:16, 22:25)

Punkty:

Legia Warszawa: Travis Leslie 23, Ray McCallum 11, Geoffrey Groselle 10, Grzegorz Kulka 9, Łukasz Koszarek 9, Billy Garrett 7, Dariusz Wyka 6, Janis Berzins 4, Grzegorz Kamiński 0

Trefl Sopot: Andrzej Pluta 19, Jean Salumu 17, Garrett Nevels 8, Rolands Freimanis 8, Ivica Radic 7, Cameron Wells 6, Michał Kolenda 6, Glynn Watson 0, Jarosław Zyskowski 0