Babilon MMA 21: Paweł Pawlak - Siergiej Guzew. Transmisja TV i stream online

Sporty walki
Babilon MMA 21: Paweł Pawlak - Siergiej Guzew. Transmisja TV i stream online
fot. Materiały prasowe
W walce wieczoru udział wezmą Paweł Pawlak oraz Siergiej Guzew.

Przed nami kolejna emocjonująca porcja sportów walki! W piątkowy wieczór dojdzie bowiem do niezwykle ciekawie zapowiadającej się gali Babilon MMA 21, w której w walce wieczoru udział wezmą Paweł Pawlak oraz Siergiej Guzew. Transmisja w Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight oraz w IplaTV.

W walce wieczoru podczas zaplanowanej na 30 kwietnia gali Babilon MMA 21 do pierwszej obrony mistrzowskiego tytułu wagi średniej przystąpi Paweł Pawlak (17-4-1). Łódzki wojownik zdobył pas pokonując w rewanżu Adriana "Aresa" Błeszyńskiego na gali Babilon MMA 18: Revenge. Teraz rywalem 32-letniego Pawlaka będzie ukraiński weteran Sergey Guzev (20-3), który ma na koncie 10 wygranych z rzędu.

 

- Czuję się bardzo dobrze, zbijanie wagi poszło bardzo dobrze. Nie męczyłem się zbytnio, to duży plus dla mnie. Przygotowania przebiegły bez kontuzji. To będzie dla mnie mocny sprawdzian, dawno nie biłem się z tak dobrym rywalem i jestem ciekawy, co wydarzy się. Oczywiście przygotowywaliśmy taktykę pod Sergieja, bo jest bardzo dobry w tej płaszczyźnie. Bardzo dobrze obala i to naprawdę solidnych zawodników. To czołówka kategorii średniej w Europie. Jestem trochę "mały" na kategorię średnią, ale chcę się sprawdzić z takim zawodnikiem, chcę zobaczyć czy to jest "moja kategoria" czy powinienem jednak "zejść" do 77 kg - powiedział Pawlak.

 

Zobacz także: Paweł Pawlak: Guzev bardzo dobrze obala. To europejska czołówka

 

W swojej poprzedniej walce polski wojownik nie czuł się najlepiej, a powodem tego były problem zdrowotne. - Podczas pierwszej walki byłem mocno chory, "zjadły" mnie pasożyty. Kondycję miałem wtedy dobrą, ale na dwa tygodnie przed pojedynkiem (śmiech). Wyszło jak wyszło. Teraz jestem kompleksowo przygotowany, siłowo, kondycyjnie. Liczę na swoją kondycję i na to, że mój rywal zmęczy się zapasami. Nie można jednak powiedzieć, że jest tylko zapaśnikiem. Ma 23 walki i od 10 jest niepokonany. Nie przyjechał tutaj po pieniądze, tylko po drugi pas, bo w Rosji też jest mistrzem jednej z organizacji - zaznaczył Pawlak.

 

Równie ciekawie jak walka wieczoru prezentuje się co-main event, w którym (również w kategorii średniej) rywalizować będą Mateusz Rybak (4-1) i Tomasz Mozdyniewicz (4-1). Spośród ośmiu zwycięstw odniesionych przez tych zawodników aż siedem stanowią zakończenia przez nokaut i zapewne również tym razem starcie nie rozegra się na pełnym dystansie. Na gali Babilon MMA 21 po pierwszej porażce wraca także Bartłomiej "Clark Kent" Gładkowicz (5-1), którego formę sprawdzi Piotr Drozdowski (3-3) ostrzący sobie zęby na trzecią efektowną wygraną z rzędu. Poniżej pełna karta walk.

 

Karta walk:

 

Walka o mistrzowski pas kategorii średniej (do 84 kg):

5 x 5 min - Paweł Pawlak (17-4-1, 9 KO, 3 SUB) vs Sergiej Guzew (20-3, 3 KO, 13 SUB)

 

Walka w kategorii średniej (do 84 kg):
3 x 5 min - Mateusz Rybak (4-1, 3 KO) vs Tomasz Mozdyniewicz (4-1, 4 KO)

 

Walka w kategorii średniej (do 84 kg):
3 x 5 min - Bartłomiej Gładkowicz (5-1, 2 KO, 2 SUB) vs Piotr Drozdowski (3-3, 1 KO, 1 SUB)

 

Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg):
3 x 5 min - Sławomir Bryla (3-0, 3 KO) vs Damian Piwowarczyk (1-0)

Walka w kategorii piórkowej (do 66 kg):
3 x 5 min - Piotr Kacprzak (4-3, 2 SUB) vs Konrad Furmanek (2-3, 1 KO)

Walka w kategorii lekkiej (do 70 kg):
3 x 5 min - Oskar Szczepaniak (1-0) vs Arkadiusz Pałkowski (debiut)

Walka w kategorii koguciej (do 61 kg):
3 x 5 min - Grzegorz Rutkowski (debiut) vs Kacper Michałowski (debiut)

 

Walka semi-pro w kategorii średniej (do 84 kg):
3 x 3 min - Arkadiusz Mruk vs Bartek Wydra

 

Transmisja gali Babilon MMA 21 o godz. 20:00 w Polsacie Sport oraz od 19:30 w Polsacie Sport Fight i na IplaTV.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie