WTA w Madrycie: Iga Świątek w kolejnej rundzie debla

Iga Świątek w akcji.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands grają dalej, jeśli chodzi o zmagania w deblu w turnieju WTA na kortach ziemnych w Madrycie. Polka i Amerykanka pokonały parę Hayley Carter/Luisa Stefani 2:6, 6:3, 10:6.

Pierwszy set na swoją stronę zapisał duet Carter/Stefani, który triumfował 6:2. Z czasem coraz śmielej do głosu zaczęły jednak dochodzić Świątek i Mattek-Sands. Polka i Amerykanka najpierw doprowadziły do remisu w setach, triumfując 6:3, a w decydującym starciu wygrały 10:6.

W kolejnej rundzie duet Świątek/Mattek-Sands zmierzy się z triumfatorkami spotkania Wiesnina/Zwonariowa-Hradecka/Siegemund. Co ciekawe Laura Siegemund będzie rywalką Świątek w drugiej rundzie turnieju singlowego.

W czwartek Świątek pokonała Alison Riske i awansowała do drugiej rundy turnieju Mutua Madrid Open, jeśli chodzi o zmagania singlowe. To był jej pierwszy występ w tym roku na kortach ziemnych.

Pula nagród w Madrycie wynosi 2,55 mln euro, a zwyciężczyni zarobi 315 tys.

Świątek/Mattek-Sands - Hayley Carter/Luisa Stefani 2:6, 6:3, 10:6